benner    
       
   
 
   Divizia MINIVOLEI MASCULIN
 
CLASAMENT FINAL
1   CSM București
2   CSS LAPI Dej
3   CSS Avram Iancu Ștei
4   ACS A.V. Lazăr Marius Zalău
5   CTF Mihai I București
6   CSS Zalău
7   CSS Botoșani
8   CSS 2 CNE Baia Mare
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (14 - 18.05.2019)
Organizatori CSS Zalău și ACS A.V. Lazăr Marius
Seria I-a (6193-6198)   Seria a II-a (6199-6204)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CTF Mihai I București   CSS Avram Iancu Ștei
CSS LAPI Dej   CSS Botoșani
CSM București   ACS A.V. Lazăr Marius Zalău
CSS 2 CNE Baia Mare   CSS Zalău
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6205 17.05.19 CTF Mihai I București CSS Botoșani 3 : 1 25:18 25:22 16:25 25:20 -:-
       
6206 17.05.19 CSS 2 CNE Baia Mare CSS Zalău 1 : 3 17:25 16:25 25:15 22:25 -:-
       
6207 17.05.19 CSS LAPI Dej CSS A.V. L.M. Zalău 3 : 2 22:25 25:19 21:25 25:20 15:10
       
6208 17.05.19 CSM București CSS Avram Iancu Ștei 3 : 1 25:5 25:13 17:25 25:13 -:-
       
     
6209 18.05.19 CSS Botoșani CSS 2 CNE Baia Mare 3 : 2 25:12 21:25 10:25 30:28 15:10
       
6210 18.05.19 CTF Mihai I București CSS Zalău 3 : 1 32:30 25:11 17:25 25:9 -:-
       
6211 18.05.19 CSS A.V. L.M. Zalău CSS Avram Iancu Ștei 1 : 3 20:25 7:25 26:24 17:25 -:-
       
6212 18.05.19 CSS LAPI Dej CSM București 1 : 3 14:25 25:17 19:25 20:25 -:-
       
     
     
CTF Mihai I București   CSS LAPI Dej   CSM București   CSS 2 CNE Baia Mare
     
CSS Zalău   CSS Botoșani   ACS A.V. Lazăr Marius Zalău   CSS Avram Iancu Ștei

 

FAZA a II-a

SEMIFINALA II (19 - 20.04.2019)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
Seria I-a (6181-6186) Seria II-a (6187-6192)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Nicu Gane Fălticeni CSS 2 CNE Baia Mare
CSM București CSS Caransebeș
CSS Tulcea CSS Blaj
CSS Zalău ACS AV Marius Lazăr Zalău
   
Echipele clasate pe primele două locuri din fiecare serie semifinala II se califică la TURNEUL FINAL.
   

SEMIFINALA I (29 - 30.03.2019)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL  
Seria I-a (6157-6162) Seria a II-a (6163-6168)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CTF Mihai I București CSS Avram Iancu Ștei
CSM B București CS Ocna Mureș
CSS Bacău CSS Blaj
CSS Tulcea CSM C București
   
Seria a III-a (6169-6174) Seria a IV-a (6175-6180)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS LAPI Dej CSS 2 CNE Baia Mare
CSS Zalău CSS Botoșani
CSS Nicu Gane Fălticeni CSS Caransebeș
ACS A.V. Marius Lazăr Zalău CSM A București
   
Echipele clasate pe primul loc din fiecare serie semifinala se califică direct la TURNEUL FINAL, iar locurile 2 și 3 se califică pentru semifinala 2.
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (6001-6024) Seria B (6025-6048) Seria C (6049-6072)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Botoșani CTF Mihai I București CSM B București
CS Arcada Galați CSS Tulcea CS Kosmos CSS 2 București
CSS Bacău CSS 1 Constanța CSM C București
CSS Nicu Gane Fălticeni CSM A București CSM Ploiești
     
     
Seria D (6073-6096) Seria E (6097-6126) Seria F (6127-6156)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CNNT Craiova CSS Blaj CSS 2 CNE Baia Mare
CSS Caransebeș CS Kefalonia Ocna Mureș LPS Bistrița
CSS Avram Iancu Ștei CS Ocna Mureș LPS Bihorul Oradea
CS Westar Arad CSS Viitorul Cluj CSS Zalău
  CSS LAPI Dej ACS AV Lazăr Marius Zalău
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 4 echipe de pe locul 3.
Campionatul începe în data de 26.10.2018

 

 

ARHIVA Campionatului National Divizia MINIVOLEI masculin

2017 / 2018

2016 / 2017

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

2011 / 2012

2010 / 2011

2009 / 2010