benner    
     
 
 
   Divizia SPERANTE MASCULIN
 

 

Faza a III-a - FAZA FINALA (01 - 05.05.2017)
Organizator - CTF Mihai I Bucuresti
Seria I-a (5211-5216)   Seria a II-a (5217-5222)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS LAPI Dej   CSS Botosani
CSS Tulcea   CTF Mihai I Bucuresti
CS Dinamo Bucuresti   CSM Bucuresti
CSS Blaj   CS Ocna Mures
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
5223 04.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
5224 04.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
5225 04.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
5226 04.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
     
5227 05.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
5228 05.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
5229 05.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
5230 05.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
     
     
CSS LAPI Dej   CSS Tulcea   CS Dinamo Bucuresti   CSS Blaj
     
CSS Botosani   CTF Mihai I Bucuresti   CSM Bucuresti   CS Ocna Mures

FAZA a II-a - SEMIFINALA (04 - 05.03.2017)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (5187-5192) Seria a II-a (5193-5198)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS LAPI Dej CSS Galati
CSS Botosani CTF Mihai I Bucuresti
CSS Zalau CSS Tulcea
CSS Bacau CSS Nicu Gane Falticeni
   
Seria a III-a (5199-5204) Seria a IV-a (5205-5210)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CS Dinamo Bucuresti CS Westar Arad
CSM Bucuresti CS Ocna Mures
CSM Ploiesti CSS Caransebes
CSS Buzau CSS Blaj
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinale atit la feminin cat si la masculin.

 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (5001-5030) Seria B (5031-5054) Seria C (5055-5084)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Nicu Gane Falticeni 1. CSS Galati 1. CS Dinamo Bucuresti
2. LPS Suceava 2. CS Arcada Galati 2. CTF Mihai I Bucuresti
3. CSS Botosani 3. CSS Tulcea 3. CSM Bucuresti A
4. CSS Bacau   4. ACS Academia Volei Titanii Scoala 39
5. LPS Piatra Neamt   5. CNNT Craiova
     
Seria D (5085-5114) Seria E (5115-5138) Seria F (5139-5162)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Buzau 1. CS Ocna Mures 1 1.
2. CSS Ramnicu Sarat 2. CS Ocna Mures 2 2. CSS Caransebes
3. CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel 3. CSS Blaj 3. CS Westar Arad
4. CSM Ploiesti 4. CSM Campia Turzii 4. CSS6 Stei
5. CSM Bucuresti B    
     
Seria G (5163-5186)    
Clasament
Rezultate
   
1. CSS Zalau    
2. CSS LAPI Dej    
3. LPS Bistrita    
4. LPS Bihorul Oradea    
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 3.

ARHIVA Campionatului National Divizia SPERANTE masculin

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

2011 / 2012

2010 / 2011

2009 / 2010