benner    
     
 
 
   Divizia SPERANTE FEMININ
 

 

Faza a III-a - FAZA FINALA (10 - 14.05.2017)
Organizator - CSS Lugoj
Seria I-a (3385-3390)   Seria a II-a (3391-3396)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Bacau   CSS Botosani
LPS Mircea Eliade IOR Bucuresti   CS Dinamo Bucuresti
CS Dacia Mioveni 2012   CSS Sibiu
CS Victoria Nadlac   CSS Lugoj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
3397 13.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
3398 13.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
3399 13.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
3400 13.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
     
3401 14.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
3402 14.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
3403 14.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
3404 14.05.17 - - 0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
       
     
     
CSS Bacau   LPS Mircea Eliade IOR Bucuresti   CS Dacia Mioveni 2012   CS Victoria Nadlac
     
CSS Botosani   CS Dinamo Bucuresti   CSS Sibiu   CSS Lugoj

FAZA a II-a - SEMIFINALA (03 - 05.03.2017)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (3325-3339) Seria a II-a (3340-3354)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ASC Juvenil N.Titulescu Brasov CSV Craiova
CSS Botosani CSS Tirgu Jiu
CSS Unirea Iasi LPS IOR Mircea Eliade
CSS Bacau CSM A Bucuresti
LPS Piatra Neamt CSM B Bucuresti
CS Axiopolis Cernavoda CS Dinamo Bucuresti
   
Seria a III-a (3355-3369) Seria a IV-a (3370-3384)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Sibiu CS Viitorul Bors
CSS Targoviste CSS Lugoj
CS Dacia Mioveni 2012 CS Victoria Nadlac
LPS Pitesti CSS Caransebes
CS Ocna Mures CS Power Volleyball Baia Mare
CSS Blaj CSS2 CNE CSM
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinale atit la feminin cat si la masculin.

 

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (3001-3024) Seria B (3025-3054) Seria C (3055-3078) Seria D (3079-3108)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Unirea Iasi 1. CSS Bacau 1. ACS Axiopolis Sport Cernavoda 1. CTF Mihai I Bucuresti
2. CSS Botosani 2. CSS Buzau 2. CS SLEN 90 Medgidia 2. LPS Mircea Eliade IOR Bucuresti
3. ACS Penicilina Iasi 3. CSM Ramnicu Sarat 3. CSS Tulcea 3. CSS5 B Bucuresti
4. ACS Kinder Suceava 4. LPS Piatra Neamt   4. Constructorul Familia
  5. LPS CSM 2007 Focsani   5. CSM Bucuresti A
       
Seria E (3109-3132) Seria F (3133-3156) Seria G (3157-3180) Seria H (3181-3204)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS5 A Bucuresti 1. CSS Targoviste 1. CS Dacia Mioveni 2012 1. CNNT Craiova
2. CS Dinamo Bucuresti 2. CNMB Ramnicu Valcea 2. LPS Viitorul Pitesti 1 2. CSV Craiova A
3. CS Mexic Bucuresti 3. CSM Ploiesti 3. LPS Viitorul Pitesti 2 3. CSV Craiova B
4. CSM Bucuresti B   4. LPS Viitorul Pitesti 3 4. CSS Targu Jiu
       
Seria I (3205-3228) Seria K (3229-3252) Seria L (3253-3276) Seria M (3277-3300)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Sibiu 1. CSS Caransebes 1. CS Viitorul Bors 1. CSS Turda
2. ACS Juvenil N.T. Brasov 1 2. CSS Bega Timisoara 2. CS Victoria Nadlac 2. CS Ocna Mures
3. ACS Juvenil N.T. Brasov 1 3. CSS Lugoj 3. CSM Timisoara 3. CSS Blaj
4. CSS Tirgu Mures 4. CS Soimii Lipova 4. CS Era Sport Oradea 4. CS Ioan Banda Cluj
       
       
Seria N (3301-3324)      
Clasament
Rezultate
     
1. CS Power Volleyball Baia Mare      
2. CSS2 CNE CSM Baia Mare 1      
3. CSS2 CNE CSM Baia Mare 2      
4. ACS Pro Volei Bistrita      
       
 
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe locul 1 si cele mai bune 11 echipe clasate pe locul 2.

 

ARHIVA Campionatului National Divizia SPERANTE feminin

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

2011 / 2012

2010 / 2011

2009 / 2010