benner    
       
   
 
   Divizia SPERANTE FEMININ
 
CLASAMENT FINAL
1   CSM București
2   CSS Târgoviște
3   CSS Sibiu
4   ACS Juvenil N.T. Brașov
5   ACS Penicilina Iași
6   CSS Bacău
7   CSS Lugoj
8   CSS Bega Timișoara
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (15 - 19.05.2019)
Organizator CSS Sibiu
Seria I-a (3337-3342)   Seria a II-a (3343-3348)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Bacău   CSS Târgoviște
CSM București   ACS Juvenil N.T. Brașov
CSS Sibiu   CSS Bega Timișoara
ACS Penicilina Iași   CSS Lugoj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
3349 18.05.19 ACS Penicilina Iași CSS Lugoj 3 : 0 25:12 28:26 25:23 -:- -:-
       
3350 18.05.19 CSS Bacău CSS Bega Timișoara 3 : 0 25:14 25:15 25:21 -:- -:-
       
3351 18.05.19 CSM București ACS Juvenil N.T. Brașov 3 : 0 25:12 25:22 25:15 -:- -:-
       
3352 18.05.19 CSS Sibiu CSS Târgoviște 2 : 3 25:16 22:25 25:19 18:25 6:15
       
     
3353 19.05.19 CSS Lugoj CSS Bega Timișoara 3 : 1 25:15 25:11 20:25 25:16 -:-
       
3354 19.05.19 ACS Penicilina Iași CSS Bacău 3 : 0 25:17 27:25 25:10 -:- -:-
       
3355 19.05.19 ACS Juvenil N.T. Brașov CSS Sibiu 0 : 3 12:25 19:25 11:25 -:- -:-
       
3356 19.05.19 CSM București CSS Târgoviște 3 : 0 25:14 25:19 25:23 -:- -:-
       
     
     
CSS Bacău   CSM București   CSS Sibiu   ACS Penicilina Iași
     
CSS Tâtgoviște   ACS Juvenil N.T. Brașov   CSS Bega Timișoara   CSS Lugoj

 

FAZA a II-a

SEMIFINALA II (12 - 13.04.2019)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
Seria I-a (3325-3330) Seria II-a (3331-3336)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Penicilina Iași CSS Lugoj
CSS Tulcea CNS Cetate Deva
CS Medgidia CSS Avram Iancu Ștei
ACS Bravol Brașov CSS Blaj
   
Echipele clasate pe primul loc din fiecare serie semifinala II se califică la TURNEUL FINAL.
   

SEMIFINALA I (16 - 17.03.2019)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL  
Seria I-a (3289-3294) Seria II-a (3295-3300) Seria a III-a (3301-3306)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Bacău CSS Târgoviște CNNT Craiova
CS Medgidia ACS Penicilina Iași CSM București B
CSS Tulcea ACS Sport Plus Brăila CSM București A
CS Axiopolis Sport Cernavodă CS Dinamo București CSS 1 Constanța
     
Seria IV-a (3307-3312) Seria a V-a (3313-3318) Seria a VI-a (3319-3324)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Juvenil N.T. Brașov CSS Sibiu CSS Avram Iancu Stei
LPS Bihorul Oradea CSS Lugoj CSS Sighetu Marmației
CSS Blaj CSS 2 CNE Baia Mare CNS Cetate Deva
CSU Craiova ACS Bravol Brașov CSS Bega Timișoara
     
Echipele clasate pe primul loc din fiecare serie semifinala I se califică direct la TURNEUL FINAL, iar locurile 2 și cele mai bune două echipe de pe locul 3 se califică pentru semifinala 2.
 

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (3001-3024) Seria B (3025-3048) Seria C (3049-3072) Seria D (3073-3096)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Penicilina Iași CSM LPS Brăila CSS Buzău AS Axiopolis Sport Cernavodă
CSS Botoșani CSS Galați CS B.P.Hasdeu Buzău CS Laguna B.P.H. Constanța
CSS Bacău ACS Sport Plus Brăila CSS Tulcea ACS Top Volei 05 Constanța
CSS Focșani CSS Târgoviște CSS 1 Constanța CS Medgidia
       
Seria E (3097-3120) Seria F (3121-3150) Seria G (3151-3180) Seria H (3181-3210)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSM B București CS Dinamo București CNNT Craiova CSS Bega Timișoara
CTF Mihai I București CSS Călărași CS Volei Craiova CSM Timișoara
CSS 5 București CSS Alexandria CS Dacia Mioveni 2012 CNS Cetate Deva
ACS Bravol Brașov CSM A București CSS Sibiu CSS Lugoj
  CSS Slatina LPS Viitorul Pitești CSS Caransebeș
       
Seria I (3211-3234) Seria K (3235-3264) Seria L (3265-3288)  
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
 
CS Ioan Bânda Cluj CS Ocna Mureș CSS 2 CNE Baia Mare  
ACS Super Volei 2017 Oradea ACS Juvenil N.T. Brașov 1 ACS Silvania Sport  
CSS Avram Iancu Ștei ACS Juvenil N.T. Brașov 2 CSS Sighetul Marmației  
LPS Bihorul Oradea CSS Blaj CS ERA Sport Oradea  
  CSS Târnăveni    
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 3.
Campionatul începe în data de 19.10.2018

ARHIVA Campionatului National Divizia SPERANTE feminin

2017 / 2018

2016 / 2017

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

2011 / 2012

2010 / 2011

2009 / 2010