benner    
     
 
 
   Divizia JUNIORI FEMININ
 
CLASAMENT FINAL
1   CS Dinamo București
2   ACS Agroland Timișoara
3   CSU Medicina CNUE Tîrgu Mureș
4   CSM București
5   CSS Lugoj
6   CTF Mihai I București
7   CSS 1 Momentos Constanța
8   LPS Viitorul Pitești
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (21 - 25.05.2018)
Organizator - CSM București
Seria I-a (1401-1406)   Seria a II-a (1407-1412)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSM București   CSS 1 Momentos Constanța
CTF Mihai I București   CS Dinamo București
ACS Agroland Timișoara   CSU Medicina CNUE Tîrgu Mureș
LPS Viitorul Pitești   CSS Lugoj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
1413 24.05.18 LPS Viitorul Pitești CSS Lugoj 0 : 3 14:25 12:25 22:25 -:- -:-
       
1414 24.05.18 CTF Mihai I București CSS 1 Momentos Constanța 3 : 1 26:24 18:25 25:20 25:21 -:-
       
1415 24.05.18 ACS Agroland Timișoara CSU Medicina CSS Tîrgu Mureș 3 : 1 25:27 25:22 25:18 25:21 -:-
       
1416 24.05.18 CSM București CS Dinamo București 0 : 3 16:25 15:25 24:26 -:- -:-
       
     
1417 25.05.18 LPS Viitorul Pitești CSS 1 Momentos Constanța 2 : 3 15:25 18:25 25:23 25:19 11:15
       
1418 25.05.18 CSS Lugoj CTF Mihai I București 3 : 0 25:19 25:21 25:17 -:- -:-
       
1419 25.05.18 CSU Medicina CSS Tîrgu Mureș CSM București 3 : 1 25:21 19:25 25:14 26:24 -:-
       
1420 25.05.18 ACS Agroland Timișoara CS Dinamo București 1 : 3 15:25 12:25 25:23 13:25 -:-
       
     
     
CSM București   CTF Mihai I București   ACS Agroland Timișoara   LPS Viitorul Pitești
     
CSS 1 Momentos Constanța   CS Dinamo București   CSU Medicina CNUE Tîrgu Mureș   CSS Lugoj

 

FAZA a II-a - SEMIFINALA (09.05 - 13.05.2018)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (1341-1355) Seria a II-a (1356-1370)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
LPS Piatra Neamt CS B.P. Hasdeu Buzau
CSS 1 Momentos Constanta CS Dinamo Bucuresti
CSM Bucuresti CNMV Ploiesti
CSS Tirgu Mures CSS Tulcea
CSM LPS Braila - NEPREZENTARE CSS Bacau
CS Laguna BPH Constanta - NEPREZENTARE CTF Mihai I Bucuresti
   
Seria a III-a (1371-1385) Seria a IV-a (1386-1400)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CS Muscelul Campulung Muscel LPS Viitorul Pitesti
CSU Medicina CSS Tirgu Mures CSS Lugoj
ACS Agroland Timisoara CSS 2 CNE CSM Baia Mare
LPS Cluj CSS Unirea Iasi
CNMV Ramnicu Valcea CSS Toplita - NEPREZENTARE
LPS Bihorul Oradea CSS Sighetul Marmatiei
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele doua locuri din fiecare serie semifinala.

 

Faza I  
Seria A Clasament Seria A
Seria B Clasament Seria B
Seria C Clasament Seria C
Seria D Clasament Seria D
Seria E Clasament Seria E
Seria F Clasament Seria F
Seria G Clasament Seria G
Seria H Clasament Seria H

ARHIVA Campionatului National Divizia JUNIORI feminin

2016 / 2017

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

2011 / 2012

2010 / 2011

2009 / 2010