Divizia SPERANTE MASCULIN CAMPIONATUL 2018 / 2019
 
CLASAMENT FINAL
1   CTF Mihai I București
2   CSS Blaj
3   LPS Bistrița
4   CSS LAPI Dej
5   CSS Nicu Gane Fălticeni
6   CSS Buzău
7   CSM București
8   CSS Botoșani
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (20 - 24.05.2019 conform hotărârii C.D. din 25.04.2019)
Organizator CSS Blaj
Seria I-a (2256-2261)   Seria a II-a (2262-2267)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Nicu Gane Fălticeni   CTF Mihai I București
CSS Blaj   CSS Botoșani
CSS Buzău   CSM București
LPS Bistrița   CSS LAPI Dej
 
     
     
CSS Nicu Gane Fălticeni   CSS Blaj   CSS Bistrița   CSS Buzău
     
CTF Mihai I București   CSS Botoșani   CSM București   CSS LAPI Dej
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
2268 23.05.19 CSS Buzău CSM București 3 : 2 25:14 25:12 28:30 14:25 15:7
       
2269 23.05.19 CSS Nicu Gane Fălticeni CSS Botoșani 3 : 2 13:25 25:23 17:25 25:21 15:8
       
2270 23.05.19 CSS Blaj CSS LAPI Dej 3 : 0 25:17 25:17 25:22 -:- -:-
       
2271 23.05.19 LPS Bistrița CTF Mihai I București 0 : 3 13:25 12:25 14:25 -:- -:-
       
     
2272 24.05.19 CSM București CSS Botoșani 3 : 1 25:16 25:20 18:25 25:21 -:-
       
2273 24.05.19 CSS Buzău CSS Nicu Gane Fălticeni 1 : 3 14:25 25:9 21:25 20:25 -:-
       
2274 24.05.19 CSS LAPI Dej LPS Bistrița 1 : 3 27:29 25:22 16:25 20:25 -:-
       
2275 24.05.19 CSS Blaj CTF Mihai I București 1 : 3 12:25 14:25 25:22 10:25 -:-
       
     

FAZA a II-a

SEMIFINALA II (12 - 13.04.2019)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
Seria I-a (2244-2249) Seria II-a (2250-2255)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Buzău LPS Bistrița
CSM București CSS Zalău
CSS Tulcea A.V. Marius Lazăr Zalău
CSS Dinicu Golescu Câmpulung Muscel CSS LAPI Dej
   
Echipele clasate pe primele două locuri din fiecare serie semifinala II se califică la TURNEUL FINAL.
   

SEMIFINALA I (22 - 23.03.2019)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL  
Seria I-a (2221-2226) Seria a II-a (2227-2232)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Buzău CSS Dinicu Golescu CPL Muscel
CSS Nicu Gane Fălticeni CTF Mihai I București
CS Arcada Galați CS Sc.39 București
CSM București CSS Tulcea
   
Seria a III-a (2233-2238) Seria a IV-a (2239-2243)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
AV Marius Lazăr Zalău CSS LAPI Dej
CSS Blaj CS Ocna Mureș
LPS Bistrița CSS Zalău
CSS Avram Iancu Ștei CSS Botoșani
   
Echipele clasate pe primul loc din fiecare serie semifinala se califică direct la TURNEUL FINAL, iar locurile 2 și 3 se califică pentru semifinala 2.
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (5001-5024) Seria B (5025-5048) Seria C (5049-5078)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Bacău   CSS 2 Kosmos București
CSS Nicu Gane Fălticeni CSS 1 Constanța CSS A Buzău
CSS Botoșani CSS Tulcea CSM București
LPS Bistrița CS Arcada Galați CSS B Buzău
    CS Școala 39 București
     
Seria D (5079-5102) Seria E (5013-5126) Seria F (5127-5156)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CNMB Râmnicu Vâlcea CSS Viitorul Cluj CSS Zalău
CTF Mihai I București CSS Avram Iancu Ștei CSS 2 CNE Baia Mare
CSS DG Câmpulung Muscel CS Ocna Mureș ACS AV Lazăr Marius 1
  CSS Blaj CSS LAPI Dej
    ACS AV Lazăr Marius 2
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 4 echipe de pe locul 3.
Campionatul începe în data de 19.10.2018