Divizia MINIVOLEI MASCULIN CAMPIONATUL 2017 / 2018
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS Bacău
2   CSS Tulcea
3   CTF Mihai I București
4   CSM București
5   LPS Bistrița
6   CSS Botoșani
7   CSS LAPI Dej
8   CSS Avram Iancu Ștei
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (25 - 29.04.2018)
Organizator - Bacau
Seria I-a (6199-6204)   Seria a II-a (6205-6210)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSM Bucuresti   CSS Bacau
CTF Mihai I Bucuresti   CSS Tulcea
LPS Bistrita   CSS Avram Iancu Stei
CSS Botosani   CSS LAPI Dej
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6211 28.04.18 CSM Bucuresti CSS Tulcea 1 : 3 21:25 11:25 25:17 16:25 -:-
       
6212 28.04.18 CTF Mihai I Bucuresti CSS Bacau 1 : 3 22:25 16:25 25:21 15:25 -:-
       
6213 28.04.18 LPS Bistrita CSS Avram Iancu Stei 3 : 2 25:10 25:23 8:25 22:25 15:11
       
6214 28.04.18 CSS Botosani CSS LAPI Dej 3 : 1 21:25 25:22 25:9 25:19 -:-
       
     
6215 29.04.18 CSS Avram Iancu Stei CSS LAPI Dej 1 : 3 3:25 14:25 25:17 21:25 -:-
       
6216 29.04.18 LPS Bistrita CSS Botosani 3 : 2 25:19 25:17 9:25 20:25 15:7
       
6217 29.04.18 CSM Bucuresti CTF Mihai I Bucuresti 2 : 3 22:25 25:17 25:21 21:25 13:15
       
6218 29.04.18 CSS Tulcea CSS Bacau 1 : 3 18:25 17:25 25:1 23:25 -:-
       
     
     
CSS Bacau   CSS Tulcea   CTF Mihai I Bucuresti   CSM Bucuresti
     
LPS Bistrita   CSS Botosani   CSS LAPI Dej   CSS Avram Iancu Stei

FAZA a II-a - SEMIFINALA (31.03 - 01.04.2018)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (6175-3180) Seria a II-a (6181-6186)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel CTF Mihai I Bucuresti
CSS Bacau CSS Buzau
CS Arcada Galati CSS Tulcea
CSM B Bucuresti CS Scoala 39 Bucuresti
   
Seria a III-a (6187-6192) Seria a IV-a (6193-6198)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
LPS Bistrita CSS 2 CNE Baia Mare
CSS Avram Iancu Stei CSS LAPI Dej
CS Ocna Mures CSS Viitorul Cluj
CSS Caransebes CSS Botosani
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele doua locuri din fiecare serie semifinala.
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (6001-6024) Seria B (6025-6048) Seria C (6049-6078)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Botosani 1. CSS Tulcea 1. CSM A Bucuresti
2. CSS Bacau 2. CSS 1 Constanta 2. CS Kosmos CSS 2 Bucuresti
3. CSS Toplita 3. CS Arcada Galati 3. CSM B Bucuresti
4. LPS Bistrita   4. CS Scoala 39 Bucuresti
    5. CTF Mihai I Bucuresti
     
Seria D (6079-6102) Seria E (6103-6126) Seria F (6127-6150)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel 1. CSS Caransebes 1. CS Ocna Mures
2. CSS A Buzau 2. CSS Avram Iancu Stei 2. CSS Blaj
3. CSS B Buzau 3. LPS Bihorul Oradea 3. CSS Viitorul Cluj
4. CSM Ploiesti   4. CSM Campia Turzii
     
Seria G (6151-6174)    
Clasament
Rezultate
   
1. CSS 2 CNE Baia Mare    
2. A.V. Marius Lazar Zalau    
3. CSS Zalau    
4. CSS LAPI Dej    
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 3.