Divizia MINIVOLEI FEMININ CAMPIONATUL 2017 / 2018
 
CLASAMENT FINAL
1   CSV Craiova
2   CSM Bucuresti
3   CSS Botosani
4   CSS Lugoj
5   CSS Alexandria
6   CSS Bega Timisoara
7   CNS Cetate Deva
8   CSS Sighetul Marmatiei
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (25 - 29.04.2018)
Organizator - Sighetul Marmatiei
Seria I-a (6199-6204)   Seria a II-a (6205-6210)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Botosani   CNS Cetate Deva
CSS Alexandria   CSM Bucuresti
CSV Craiova   CSS Bega Timisoara
CSS Sighetul Marmatiei   CSS Lugoj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6211 28.04.18 CSV Craiova CSS Lugoj 3 : 1 25:15 25:10 2:25 25:12 -:-
       
6212 28.04.18 CSS Botosani CSM Bucuresti 1 : 3 17:25 25:17 12:25 23:25 -:-
       
6213 28.04.18 CSS Alexandria CNS Cetate Deva 3 : 1 25:13 25:13 3:25 25:15 -:-
       
6214 28.04.18 CSS Sighetul Marmatiei CSS Bega Timisoara 2 : 3 16:25 17:25 25:18 25:21 9:15
       
     
6215 29.04.18 CNS Cetate Deva CSS Sighetul Marmatiei 3 : 0 25:14 25:22 25:17 -:- -:-
       
6216 29.04.18 CSS Alexandria CSS Bega Timisoara 3 : 2 25:19 23:25 22:25 25:8 15:9
       
6217 29.04.18 CSS Lugoj CSS Botosani 2 : 3 21:25 25:16 16:25 25:17 9:15
       
6218 29.04.18 CSV Craiova CSM Bucuresti 3 : 1 25:22 25:9 5:25 25:11 -:-
       
     
     
CSS Botosani   CSS Alexandria   CSV Craiova   CSS Sighetul Marmatiei
     
CNS Cetate Deva   CSM Bucuresti   CSS Lugoj   CSS Bega Timisoara

FAZA a II-a - SEMIFINALA (30.03 - 01.04.2018)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (6175-6180) Seria a II-a (6181-6186)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSM LPS Braila CS Dacia Mioveni
CSS Botosani CSS Bacau
ACS Sport Braila ACS Axiopolis Sport Cernavoda
CTF Mihai I Bucuresti CSM A Bucuresti
CSS Focsani CSS Alexandria
CSM B Bucuresti CS Dinamo Bucuresti
   
Seria a III-a (6187-6192) Seria a IV-a (6193-6198)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Super 2017 Oradea CSS Sighetul Marmatiei
CSV Craiova CSS Lugoj
CNS Cetate Deva CS Era Sport Oradea
CS Ocna Mures CSS Sibiu
CSM Power Volley Baia Mare CSS 2 CSM Baia Mare
CSS Bega Timisoara CSS Avram Iancu Stei
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele doua locuri din fiecare serie semifinala.
   

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (4001-4030) Seria B (4031-4054) Seria C (4055-4084) Seria D (4085-4108)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. ACS HV Junior Iasi 1. CSS Focsani 1. ACS Axiopolis Sport Cernavoda 1. CSS 2 Bucuresti
2. ACS Kinder Suceava 2. ACS Sport Plus Braila 2. CSS Galati 2. CSM A Bucuresti
3. CSS Bacau 2 3. CS B.P.H. Buzau 3. CSM LPS Braila 3. CTF Mihai I Bucuresti
4. CSS Botosani 4. CSM Ploiesti 4. CS Medgidia 4. CSS 5 Bucuresti
5. CSS Bacau 1      
       
Seria E (4109-4132) Seria F (4133-4156) Seria G (4157-4186) Seria H (4187-4216)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSM B Bucuresti 1. CS Dacia Mioveni 2012 1. CSS Bega Timisoara 1. CS Ocna Mures
2. CS Dinamo Bucuresti 2. ACS Extrem Pitesti 2. CSS Lugoj 2. CSS Sibiu
3. ACS Juvenil N.T. Brasov 3. CSS Alexandria 3. CSS Caransebes 3. CSS Blaj
  4. CSV Craiova 4. CNS Cetate Deva 4. CSS Tarnaveni
    5. CS Soimii Lipova  
       
Seria I (4217-4240) Seria K (4241-4264)    
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
   
1. CS Era Sport Oradea 1. CSS 2 CNE Baia Mare 1    
2. ACS Viitorul Bors 2. CSS Sighetu Marmatiei    
3. CSS Avram Iancu Stei 3. CSS 2 CNE Baia Mare 2    
4. ACS SuperVolei 2017 Oradea 4. CSM PowerVolley Baia Mare    
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 4 echipe de pe locul 3.