Divizia SPERANTE FEMININ CAMPIONATUL 2017 / 2018
 
CLASAMENT FINAL
1   CSM București
2   CS Dinamo București
3   CS Dacia Mioveni 2012
4   CSS Sibiu
5   ACS Juvenil NT Brașov
6   ACS Bravol Brașov
7   ACS Penicilina Iași
8   CSS 2 CNE Baia Mare
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (09 - 13.05.2018)
Organizator - Iasi
Seria I-a (3385-3390)   Seria a II-a (3391-3396)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
ACS Penicilina Iasi   ACS Bravol Brasov
CS Dinamo Bucuresti   CSM Bucuresti
CS Dacia Mioveni 2012   CSS Sibiu
CSS 2 CNE Baia Mare   ACS Juvenil NT Brasov
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
3397 12.05.18 CSS 2 CNE Baia Mare ACS Bravol Brașov 2 : 3 21:25 25:18 25:16 24:26 14:16
       
3398 12.05.18 ACS Penicilina Iași ACS Juvenil NT Brașov 0 : 3 10:25 20:25 17:25 -:- -:-
       
3399 12.05.18 CS Dacia Mioveni 2012 CSM București 1 : 3 11:25 20:25 25:22 22:25 -:-
       
3400 12.05.18 CS Dinamo București CSS Sibiu 3 : 0 25:7 25:14 25:11 -:- -:-
       
     
3401 13.05.18 ACS Penicilina Iași CSS 2 CNE Baia Mare 3 : 1 13:25 25:18 25:21 25:23 -:-
       
3402 13.05.18 ACS Juvenil NT Brașov ACS Bravol Brașov 3 : 0 25:16 25:16 25:17 -:- -:-
       
3403 13.05.18 CSS Sibiu CS Dacia Mioveni 2012 0 : 3 16:25 20:25 23:25 -:- -:-
       
3404 13.05.18 CS Dinamo București CSM București 1 : 3 23:25 22:25 25:17 15:25 -:-
       
     
     
ACS Penicilina Iași   CS Dinamo București   CS Dacia Mioveni 2012   CSS 2 CNE Baia Mare
     
ACS Bravol Brașov   CSM București   CSS Sibiu   ACS Juvenil NT Brașov

FAZA a II-a - SEMIFINALA (13.04 - 15.04.2018)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (3325-3339) Seria a II-a (3340-3354)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Penicilina Iasi CSV Craiova
CSS Bacau CSS 5 Bucuresti
CS Medgidia CSM B Bucuresti
CSM A Bucuresti CSS Tulcea
ACS Bravol Brasov CS Dinamo Bucuresti
LPS Piatra Neamt CSS Targoviste
   
Seria a III-a (3355-3369) Seria a IV-a (3370-3384)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Sibiu ACS Juvenil NT Brasov
CS Dacia Mioveni LPS Viitorul Pitesti
CSS Lugoj CSS Blaj
CS Ocna Mures CSS Caransebes
CS Victoria Nadlac CSS Avram Iancu Stei
CS Power Volley CSM Baia Mare CSS 2 CNE CSM Baia Mare
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele doua locuri din fiecare serie semifinala.

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (3001-3024) Seria B (3025-3054) Seria C (3055-3084) Seria D (3085-3114)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. ACS Penicilina Iasi 1. CSS Bacau 1. CS Laguna B.P.H. Constanta 1. CSM A Bucuresti
2. CSS Botosani 2. CSS Focsani 2. CSS Tulcea 2. CS Dinamo Bucuresti
3. LPS Piatra Neamt 3. CSM Ramnicu Sarat 3. CSS 1 Momentos Constanta 3. LPS Mircea Eliade Bucuresti
4. CSS Unirea Iasi 4. CSM Ploiesti 4. CS Axiopolis Sport Cernavoda 4. CSS 5 B Bucuresti
  5. CSM B Bucuresti 5. CS Medgidia 5. CTF Mihai I Bucuresti
       
Seria E (3115-3144) Seria F (3145-3168) Seria G (3169-3192) Seria H (3193-3216)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Targoviste 1. CSS Slatina 1. LPS Viitorul Pitesti 1 1. ACS Juvenil Brasov 1
2. CSS Alexandria 2. CNNT Craiova 2. LPS Viitorul Pitesti 2 2. ACS Juvenil Brasov 2
3. CSS Calarasi 3. CSV A Craiova 3. CS Dacia Mioveni 2012 3. CSS Sibiu
4. ACS Bravol Brasov 4. CSV B Craiova 4. LPS Viitorul Pitesti 3 4. CNS Cetate Deva
5. CSS 5 A Bucuresti      
       
Seria I (3217-3246) Seria K (3247-3270) Seria L (3271-3300) Seria M (3301-3324)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Bega Timisoara 1. CS Ocna Mures 1. LPS Bihorul Oradea 1. CSS 2 CNE 1 Baia Mare
2. CSS Lugoj 2. CS Ioan Binda Cluj 2. ACS Arany Salonta 2. CSM Power Volley Baia Mare
3. CSS Caransebes 3. CSS Blaj 3. CSS Avram Iancu Stei 3. CSS 2 CNE 2 Baia Mare
4. CS Soimii Lipova 4. LPS Cluj 4. CS Era Sport Oradea  
5. CSM Timisoara   5. CS Victoria Nadlac  
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri.