Divizia JUNIORI MASCULIN CAMPIONATUL 2017 / 2018
 
CLASAMENT FINAL
1   CTF Mihai I București
2   CSS LAPI Dej
3   LPS Suceava
4   CS Dinamo București
5   CNNT Craiova
6   CSS Tulcea
7   CSS 2 CNE Baia Mare
8   LPS Bihorul Oradea
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (21 - 25.05.2018)
Organizator - CTF Mihai I București
Seria I-a (2245-2250)   Seria a II-a (2251-2256)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
LPS Suceava   CSS Tulcea
CS Dinamo București   CTF Mihai I București
CNNT Craiova   CSS LAPI Dej
LPS Bihorul Oradea   CSS 2 CNE Baia Mare
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
2257 24.05.18 LPS Bihorul Oradea CSS Tulcea 1 : 3 20:25 20:25 25:18 20:25 -:-
       
2258 24.05.18 CNNT Craiova CSS 2 CNE Baia Mare 3 : 0 25:13 25:15 25:19 -:- -:-
       
2259 24.05.18 CS Dinamo București CTF Mihai I București 0 : 3 9:25 20:25 20:25 -:- -:-
       
2260 24.05.18 LPS Suceava CSS LAPI Dej 2 : 3 25:16 12:25 25:23 20:25 12:15
       
     
2261 25.05.18 LPS Bihorul Oradea CSS 2 CNE Baia Mare 0 : 3 17:25 21:25 16:25 -:- -:-
       
2262 25.05.18 CSS Tulcea CNNT Craiova 0 : 3 17:25 21:25 18:25 -:- -:-
       
2263 25.05.18 CS Dinamo București LPS Suceava 1 : 3 21:25 25:15 25:27 18:25 -:-
       
2264 25.05.18 CTF Mihai I București CSS LAPI Dej 3 : 1 25:22 28:30 25:14 25:12 -:-
       
     
     
LPS Suceava   CS Dinamo București   CNNT Craiova   LPS Bihorul Oradea
     
CSS Tulcea   CTF Mihai I București   CSS LAPI Dej   CSS 2 CNE Baia Mare

FAZA a II-a - SEMIFINALA (11.05 - 13.05.2018)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (2221-2226) Seria a II-a (2227-2232)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
LPS Suceava CTF Mhai I Bucuresti
CN A.Vlahuta Ramnicu Sarat CS Dinamo Bucuresti
CSS Tulcea LPS Piatra Neamt
CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel CSS Buzau
   
Seria a III-a (2233-2238) Seria a IV-a (2239-2244)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS 2 CNE Baia Mare CNMB Ramnicu Valcea
CNNT Craiova CSS LAPI Dej
CSS Viitorul Cluj LPS Bihorul Oradea
ACS Simleu Silvaniei CSS Blaj
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele doua locuri din fiecare serie semifinala.
   
Faza I  
Seria A Clasament Seria A
Seria B Clasament Seria B
Seria C Clasament Seria C
Seria D Clasament Seria D