Divizia MINIVOLEI MASCULIN CAMPIONATUL 2016 / 2017
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS Falticeni
2   CTF Mihai I Bucuresti
3   CSS Buzau
4   CSS Blaj
5   ACS Academia de Volei Titanii Sc.39 Bucuresti
6   CSS LAPI Dej
7   CSS Dinicu Golescu Cpl. Muscel
8   CS Ocna Mures
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (05 - 09.04.2017)
Organizator - CSS Blaj
Seria I-a (6193-6198)   Seria a II-a (6199-6204)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Buzau   CSS Nicu Gane Falticeni
CTF Mihai I Bucuresti   ACS Academia de Volei Titanii Sc.39
CSS LAPI Dej   CSS Blaj
CS Ocna Mures   CSS Dinicu Golescu Cpl. Muscel
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6205 08.04.17 CSS Lapi Dej CSS Campulung Muscel 3 : 1 23:25 25:14 26:24 25:23 -:-
       
6206 08.04.17 CS Ocna Mures ACS Titanii Sc.39 Bucuresti 1 : 3 21:25 13:25 25:21 22:25 -:-
       
6207 08.04.17 CTF Mihai I Bucuresti CSS Blaj 3 : 2 21:25 25:21 21:25 25:15 17:15
       
6208 08.04.17 CSS Buzau CSS Falticeni 1 : 3 20:25 21:25 25:9 8:25 -:-
       
     
6209 09.04.17 CSS Campulung Muscel CS Ocna Mures 3 : 2 25:17 19:25 25:9 19:25 15:11
       
6210 09.04.17 CSS Lapi Dej ACS Titanii Sc.39 Bucuresti 1 : 3 16:25 11:25 25:20 18:25 -:-
       
6211 09.04.17 CSS Blaj CSS Buzau 1 : 3 25:23 15:25 15:25 18:25 -:-
       
6212 09.04.17 CTF Mihai I Bucuresti CSS Falticeni 1 : 3 23:25 25:17 8:25 19:25 -:-
       
     
     
CSS Buzau   CTF Mihai I Bucuresti   CSS LAPI Dej   CS Ocna Mures
     
CSS Nicu Gane Falticeni   ACS Academia de Volei Titanii Sc.39   CSS Blaj   CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel

FAZA a II-a - SEMIFINALA (11 - 12.03.2017)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (6169-6175) Seria a II-a (6176-6180)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Buzau CTF Mihai I Bucuresti
CSS Nicu Gane Falticeni CS Academia de Volei Titanii Sc.39 Bucuresti
CSS Botosani CSS Tulcea
CS Arcada Galati CSM Bucuresti
   
Seria a III-a (6181-6186) Seria a IV-a (6187-6192)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS LAPI Dej CS Ocna Mures
CSS Blaj CSS 6 Stei
LPS Bistrita CS Academia de volei Lazar Marius Zalau
CS Westar Arad CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinal.
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (6001-6024) Seria B (6025-6048) Seria C (6049-6078)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Nicu Gane Falticeni 1. CSS Galati 1. CSM Bucuresti A
2. LPS Suceava 2. CS Arcada Galati 2. ACS Academia Volei Titanii Scoala 39
3. CSS Botosani 3. CSS Tulcea 3. CTF Mihai I Bucuresti
4. CSS Bacau   4. CS Kosmos CSS2 Bucuresti
     
Seria D (6079-6102) Seria E (6103-6126) Seria F (6127-6150)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel 1. CSM Campia Turzii 1. CSS6 Stei
2. CSS Buzau B 2. CS Ocna Mures 2. CSS Caransebes
3. CSS Buzau A 3. CSS Blaj 3. CS Westar Arad
4. CSM Bucuresti B 4. LPS Bistrita  
     
Seria G (6151-6174)    
Clasament
Rezultate
   
1. CSS LAPI Dej    
2. CSS Zalau    
3. ACS Academia Volei Marius Lazar    
     
     
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 3.