Divizia MINIVOLEI FEMININ CAMPIONATUL 2016 / 2017
 
CLASAMENT FINAL
1   CSM Bucuresti
2   CSS Targoviste
3   CS Dinamo Bucuresti
4   CSS Bacau
5   CSV Craiova
6   CS Power Volleyball CSM Baia Mare
7   ACS Penicilina Iasi
8   CSS Lugoj
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (05 - 09.04.2017)
Organizator - CSV Craiova
Seria I-a (4295-4300)   Seria a II-a (4301-4306)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
ACS Penicilina Iasi   CSS Bacau
CSM Bucuresti   CS Dinamo Bucuresti
CSV Craiova   CSS Lugoj
CSS Targoviste   CS Power Volleyball CSM Baia Mare
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
4307 08.04.17 ACS Penicilina Iasi CS Power Volleyball CSM Baia Mare 1 : 3 17:25 14:25 25:8 12:25 -:-
       
4308 08.04.17 CSS Lugoj CSV Craiova 1 : 3 15:25 11:25 25:17 22:25 -:-
       
4309 08.04.17 CSS Bacau CSM Bucuresti 0 : 3 8:25 13:25 14:25 -:- -:-
       
4310 08.04.17 CSS Targoviste CS Dinamo Bucuresti 3 : 1 2:25 25:15 25:2 25:22 -:-
       
     
4311 09.04.17 ACS Penicilina Iasi CSS Lugoj 3 : 0 25:9 25:17 25:10 -:- -:-
       
4312 09.04.17 CSV Craiova CS Power Volleyball CSM Baia Mare 3 : 1 25:16 22:25 25:5 25:20 -:-
       
4313 09.04.17 CSS Bacau CS Dinamo Bucuresti 0 : 3 24:26 15:25 14:25 -:- -:-
       
4314 09.04.17 CSS Targoviste CSM Bucuresti 0 : 3 1:25 24:26 22:25 -:- -:-
       
     
     
ACS Penicilina Iasi   CSM Bucuresti   CSV Craiova   CSS Targoviste
     
CSS Bacau   CS Dinamo Bucuresti   CSS Lugoj   CS Power Volleyball CSM Baia Mare

FAZA a II-a - SEMIFINALA (11 - 12.03.2017)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (4247-4252) Seria a II-a (4253-4258)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Penicilina Iasi CSS Bacau
LPS CSM Focsani CSS Botosani
ACS Sport Plus Braila LPS Piatra Neamt
CSS Tarnaveni CSS Tulcea
   
Seria a III-a (4259-4264) Seria a IV-a (4265-4270)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Juvenil Nicolae Titulescu Brasov CS Dinamo Bucuresti
ACS Axiopolis Sport Cernavoda CS Tandem Team Bucuresti
CSS Alexandria CSM B Bucuresti
CSM A Bucuresti CTF Mihai I Bucuresti
   
Seria V-a (4271-4276) Seria a VI-a (4277-4282)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSV Craiova CSS Lugoj
CSS Calarasi CSS 6 Stei
CSS Caransebes CSS Bega Timisoara
ACS Extrem Pitesti CS Soimii Lipova
   
Seria a VII-a (4283-4288) Seria a VIII-a (4289-4294)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Sibiu CS Power Volleyball CSM Baia Mare
CSS Turda CSS Blaj
CS Dacia Mioveni 2012 ACS Arany Salonta
CSS Targoviste CSS 2 CNE CSM Baia Mare
 
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primul loc din fiecare serie semifinala.
   

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (4001-4024) Seria B (4025-4048) Seria C (4049-4072) Seria D (4073-4096)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. ACS Penicilina Iasi 1. 1. CSS Tulcea 1. CTF Mihai I Bucuresti
2. LPS Piatra Neamt 2. CSS Bacau 2. ACS Axiopolis Sport Cernavoda 2. CS Tandem Team
3. CSS Botosani 3. ACS Sport Plus Braila 3. CSS Calarasi 3. CSS Alexandria
  4. LPS CSM 2007 Focsani 4. CSM LPS Braila  
       
       
Seria E (4097-4126) Seria F (4127-4150) Seria G (4151-4174) Seria H (4175-4204)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSV Craiova 1. CSS Bega Timisoara 1. CS Arany Salonta 1. CS Ocna Mures
2. CS Dacia Mioveni 2012 2. CSS Lugoj 2. CSS6 Stei 2. CSS Blaj
3. LPS Viitorul Pitesti 3. CNS CSVC Cetate Deva 3. CS Era Sport Oradea 3. CSS Tarnaveni
4. ACS Extrem Pitesti 4. CSS Caransebes 4. CS Soimii Lipova 4. CSS Sibiu
5. CSS Targoviste     5. ACS Juvenil Nicolae Titulescu Brasov
       
Seria I (4205-4228) Seria K (4229-4252)    
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
   
1. CSS2 CNE CSM Baia Mare 1. CSM Bucuresti A    
2. CSS Turda 2. CS Dinamo Bucuresti    
3. CSM Power Volleyball Baia Mare 3. CSM Bucuresti B    
4. CSS Sighetul Marmatiei      
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 3 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 4.