Divizia JUNIORI MASCULIN CAMPIONATUL 2016 / 2017
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS 2 CNE Baia Mare
2   CSS LAPI Dej
3   CTF Mihai I Bucuresti
4   LPS Bihorul Oradea
5   CSS Tulcea
6   LPS Piatra Neamt
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (31.05 - 04.06.2017)
Organizator - CSS 2 CNE Baia Mare
 
CSS 2 CNE Baia Mare
LPS Piatra Neamt
CTF Mihai I Bucuresti
CSS LAPI Dej
CSS Tulcea
LPS Bihorul Oradea
 
CLASAMENT
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
2257 31.05.17 LPS Piatra Neamt CTF Mihai I Bucuresti 0 : 3 22:25 14:25 24:26 -:- -:-
2258 31.05.17 LPS Bihorul Oradea CSS 2 CNE Baia Mare 1 : 3 25:20 19:25 17:25 17:25 -:-
2259 31.05.17 CSS Tulce CSS LAPI Dej 0 : 3 20:25 12:25 17:25 -:- -:-
       
2260 01.06.17 CTF Mihai I Bucuresti CSS LAPI Dej 3 : 1 25:15 25:22 15:25 25:20 -:-
2261 01.06.17 CSS 2 CNE Baia Mare CSS Tulce 3 : 0 25:9 25:17 25:16 -:- -:-
2262 01.06.17 LPS Piatra Neamt LPS Bihorul Oradea 0 : 3 21:25 15:25 19:25 -:- -:-
       
2263 02.06.17 LPS Bihorul Oradea CTF Mihai I Bucuresti 3 : 1 25:18 27:25 25:16 25:21 -:-
2264 02.06.17 CSS Tulce LPS Piatra Neamt 3 : 0 25:22 25:18 25:17 -:- -:-
2265 02.06.17 CSS LAPI Dej CSS 2 CNE Baia Mare 1 : 3 25:20 18:25 21:25 20:25 -:-
       
2266 03.06.17 CTF Mihai I Bucuresti CSS 2 CNE Baia Mare 0 : 3 20:25 20:25 20:25 -:- -:-
2267 03.06.17 LPS Piatra Neamt CSS LAPI Dej 0 : 3 17:25 14:25 18:25 -:- -:-
2268 03.06.17 LPS Bihorul Oradea CSS Tulce 3 : 1 21:25 25:20 25:21 25:18 -:-
       
2269 04.06.17 CSS Tulce CTF Mihai I Bucuresti 0 : 3 18:25 16:25 13:25 -:- -:-
2270 04.06.17 CSS LAPI Dej LPS Bihorul Oradea 3 : 1 25:27 25:7 25:19 25:20 -:-
2271 04.06.17 CSS 2 CNE Baia Mare LPS Piatra Neamt 3 : 0 25:9 25:20 25:15 -:- -:-
     
   
CCS 2 CNE Baia Mare   LPS Piatra Neamt   CTF Mihai I Bucuresti
   
CSS LAPI Dej   CSS Tulcea   LPS Bihorul Oradea

FAZA a II-a - SEMIFINALA II (19 - 21.05.2017)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (2245-2250) Seria a II-a (2251-2256)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Buzau LPS Bihorul Oradea
CNNT Craiova CSS Viitorul Cluj
CSS Tulcea CSS Blaj
CS Dinamo Bucuresti ACS Sport Simleu
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primul loc din fiecare serie.

FAZA a II-a - SEMIFINALA I (06 - 08.05.2017)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (2221-2226) Seria a II-a (2227-2232)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
LPS Piatra Neamt CTF Mihai I Bucuresti
CSS Tulcea CSS Buzau
CSS Dinicu Golescu Campulung Muscel CS Dinamo Bucuresti
CSS Blaj CSS Ramnicu Sarat
   
Seria a III-a (2233-2238) Seria a IV-a (2239-2244)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS 2 Baia Mare CSS Lapi Dej
CNNT Craiova LPS Bihorul Oradea
CSS Bega Timisoara CSS Viitorul Cluj
ACS Sport Simleu Silvaniei  
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primul loc din fiecare serie, iar locurile 2 si 3 participa la turneul semifinal 2 in perioada 19-21.05.2017 (oferta de organizare se va desfasura in data de 12.05.2017).
Faza I  
Seria A Clasament Seria A
Seria B Clasament Seria B
Seria C Clasament Seria C
Seria D Clasament Seria D