Divizia MINIVOLEI MASCULIN CAMPIONATUL 2015 / 2016
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS Botosani
2   CS Dinamo Bucuresti
3   CVM Tomis Constanta
4   CSS Blaj
5   CSS LAPI Dej
6   CSS Nicu Gane Falticeni
7   CNNT Craiova
8   CSS Stei
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6223 21.05.16 CSS Stei CSS LAPI Dej 2 : 3 7:25 25:8 25:21 13:25 6:15
       
6224 21.05.16 CSS Nicu Gane Falticeni CNNT Craiova 3 : 1 25:12 25:12 21:25 25:21 -:-
       
6225 21.05.16 CSS Blaj CSS Botosani 0 : 3 17:25 13:25 19:25 -:- -:-
       
6226 21.05.16 CVM Tomis Constanta CS Dinamo Bucuresti 1 : 3 18:25 7:25 25:9 16:25 -:-
       
     
6227 22.05.16 CSS Stei CNNT Craiova 2 : 3 25:16 23:25 25:21 24:26 11:15
       
6228 22.05.16 CSS LAPI Dej CSS Nicu Gane Falticeni 3 : 1 22:25 25:20 25:22 29:27 -:-
       
6229 22.05.16 CSS Blaj CVM Tomis Constanta 2 : 3 16:25 13:25 25:23 26:24 10:15
       
6230 22.05.16 CSS Botosani CS Dinamo Bucuresti 3 : 2 25:21 19:25 25:17 20:25 15:13
       
     
     
CSS Nicu Gane Falticeni   CVM Tomis Constanta   CSS Blaj   CSS Stei
     
CSS Botosani   CS Dinamo Bucuresti   CNNT Craiova   CSS LAPI Dej

FAZA a II-a

26 - 27.03.2016 (prima echipa organizeaza turneul)

SEMIFINALA

   
       
Seria I-a (6187-6192) Seria a II-a (6193-6198) Seria a III-a (6199-6204) Seria a IV-a (6205-6210)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Nicu Gane Falticeni CTF Mihai I Bucuresti CSS Blaj CSS LAPI Dej
CSS Botosani CVM Tomis Constanta CNNT Craiova CSS6 Stei
CSS Galati CS Dinamo Bucuresti CSS2 Baia Mare CS Ocna Mures
CSM A Bucuresti CSM B Bucuresti CSS Caransebes CSS Zalau
       
Se califica pentru faza finala echipele clasate pe primele doua locuri
       
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (6001 - 6024) Seria B (6025 - 6054) Seria C (6055 - 6084)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Nicu Gane Falticeni 1. CSS Buzau 1. CS Kosmos Bucuresti
2. LPS Suceava 2. CVM Tomis Constanta 2. CS Dinamo Bucuresti
3. CSS Bacau 3. CSS Galati 3. ASC Scoala 39 Bucuresti
4. CSS Botosani 4. CS Arcada Galati 4. CSM A Bucuresti
  5. Academia de volei Tomis Constanta 5. CTF Mihai I Bucuresti
     
Seria D (6085 - 6108) Seria E (6109 - 6126) Seria F (6127 - 6156)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSM Ploiesti 1. CSM Campia Turzii 1. LPS Bihorul Oradea
2. CSS Dinicu Golescu CPL Muscel 2. CS Ocna Mures 2.
3. CSM B Bucuresti 3. CSS Blaj 3. CSS6 Stei
4. CNNT Craiova   4. CSS Caransebes
    5. CS Westar Arad
Seria G (6157 - 6186)    
Clasament
Rezultate
   
1. CSS LAPI Dej    
2. CSS Zalau    
3. CSS2 Baia Mare    
4. LPS Bistrita    
5. Academia de Volei Marius Lazar Zalau    
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 3.