Divizia MINIVOLEI FEMININ CAMPIONATUL 2015 / 2016
 
CLASAMENT FINAL
1   CS Dinamo Bucuresti
2   CS Viitorul Nadlac
3   CSV Craiova
4   CSM B Bucuresti
5   CS Dacia Mioveni 2012
6   ACS Juvenil N.Titulescu Brasov
7   CSM LPS Focsani 2007
8   CSS Avram Iancu Stei
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (20 - 22.05.2016)
Organizator - CS Volei Craiova
Seria I-a (2257-2262)   Seria a II-a (2263-2268)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSM LPS Focsani 2007   CSM B Bucuresti
CS Dinamo Bucuresti   CS Dacia Mioveni 2012
CSV Craiova   CS Viitorul Nadlac
CSS Avram Iancu Stei   ACS Juvenil N.Titulescu Brasov
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
2269 21.05.16 CSM LPS Focsani 2007 CS Dacia Mioveni 2012 1 : 3 25:14 14:25 5:25 10:25 -:-
       
2270 21.05.16 CSS Avram Iancu Stei ACS Juvenil N.Titulescu Brasov 1 : 3 25:17 20:25 7:25 17:25 -:-
       
2271 21.05.16 CSV Craiova CS Viitorul Nadlac 2 : 3 18:25 7:25 25:8 27:25 12:15
       
2272 21.05.16 CS Dinamo Bucuresti CSM B Bucuresti 3 : 1 25:13 25:11 15:25 25:10 -:-
       
     
2273 22.05.16 CSM LPS Focsani 2007 CSS Avram Iancu Stei 3 : 1 25:12 25:8 13:25 26:24 -:-
       
2274 22.05.16 CS Dacia Mioveni 2012 ACS Juvenil N.Titulescu Brasov 3 : 1 25:6 25:11 14:25 25:20 -:-
       
2275 22.05.16 CSV Craiova CSM B Bucuresti 3 : 1 25:18 25:17 20:25 25:12 -:-
       
2276 22.05.16 CS Viitorul Nadlac CS Dinamo Bucuresti 2 : 3 16:25 5:25 25:2 25:17 7:15
       
     
     
CSM LPS Focsani   CS Dinamo Bucuresti   CSV Craiova   CSS Avram Iancu Stei
     
CSM B Bucuresti   CS Dacia Mioveni   CS Viitorul Nadlac   ACS Juvenil N.Titulescu Brasov

FAZA a II-a

26 - 27.03.2016 (prima echipa organizeaza turneul)

SEMIFINALA

   
       
Seria I-a (4235-4240) Seria a II-a (4241-4246) Seria a III-a (4247-4252) Seria a IV-a (4253-4258)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Penicilina Iasi CSM Ramnicu Sarat CS Dinamo Bucuresti CS Dacia Mioveni 2012
CSM LPS Focsani 2007 CSM B Bucuresti CS Axiopolis Cernavoda CSS5 B Bucuresti
CSS Unirea Iasi LPS Unic Piatra Neamt CSS5 A Bucuresti CSS Targoviste
CSS Bacau CSS Tulcea CS Mexic Bucuresti CSM A Bucuresti
       
Seria a V-a (4259-4264) Seria a VI-a (4265-4270) Seria a VII-a (4271-4276) Seria a VIII-a (4277-4282)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSV Craiova CS Victoria Nadlac CSS2 CNE CSM2 Baia Mare CS Ocna Mures
LPS Viitorul Pitesti CSS Caransebes CSS2 CNE CSM1 Baia Mare CSS Blaj
CSM Ploiesti CS Soimii Lipova ACS Arany Janos Salonta CSS Tarnaveni
CSS Lugoj CSS Turda CSS Avram Iancu Stei ACS Juvenil N. Titulescu Brasov
       
Se califica pentru faza finala echipa clasata pe primul loc.
       
   

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (4001 - 4018) Seria B (4019 - 4042) Seria C (4043 - 4060) Seria D (4061 - 4078)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. 1. CSM Ramnicu Sarat 1. CSS Tulcea 1.
2. CSS Unirea Iasi 2. CSS Buzau 2. CS Axiopolis Cernavoda 2. ACS Tandem Team Bucuresti
3. LPS Unic Piatra Neamt 3. CSM LPS Focsani 3. CSM Ploiesti 3. CSS5 B Bucuresti
4. ACS Penicilina Iasi 4. CSS Bacau   4. CS Mexic Bucuresti
       
Seria E (4079 - 4102) Seria F (4103 - 4126) Seria G (4127 - 4150) Seria H (4151 - 4174)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CS Dinamo Bucuresti 1. CSM B Bucuresti 1. CSV Craiova 1. CSS Bega Timisoara
2. CTF Mihai I Bucuresti 2. LPS Mircea Eliade Bucuresti 2. CS Dacia Mioveni 2012 2. CS Soimii Lipova
3. CSS5 A Bucuresti 3. CSS Targoviste 3. LPS Viitorul Pitesti 3. CSS Caransebes
4. CSM A Bucuresti 4. ASC Juvenil N.Titulescu Brasov 4. CSS Alexandria 4. CSS Lugoj
       
Seria I (4175 - 4198) Seria K (4199 - 4216) Seria L (4217 - 4234)  
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
 
1. ACS Viitorul Bors 1. CS Ocna Mures 1.  
2. CS Victoria Nadlac 2. CSS Blaj 2. CSS2 CNE CSM Baia Mare 1  
3. ACS Arany Ianos Salonta 3. CSS Tarnaveni 3. CSS2 VNE CSM Baia Mare 2  
4. CSS6 Stei   4. CSS Turda  
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 10 echipe de pe locul 3.