Divizia SPERANTE MASCULIN CAMPIONATUL 2015 / 2016
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS LAPI Dej
2   CSS Nicu Gane Falticeni
3   CNNT Craiova
4   CSS Botosani
5   CVM Tomis Constanta
6   CSS Caransebes
7   LPS Suceava
8   CSS Buzau
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (04 - 08.05.2016)
Organizator - CSS Botosani
Seria I-a (5157-5162)   Seria a II-a (5163-5168)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Nicu Gane Falticeni   CSS Botosani
CSS Buzau   CVM Tomis Constanta
CSS LAPI Dej   LPS Suceava
CSS Caransebes   CNNT Craiova
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
5169 07.05.16 CSS Caransebes LPS Suceava 3 : 1 13:25 25:14 25:20 25:20 -:-
       
5170 07.05.16 CSS Buzau CVM Tomis Constanta 0 : 3 20:25 15:25 9:25 -:- -:-
       
5171 07.05.16 CSS Nicu Gane Falticeni CSS Botosani 3 : 0 25:11 25:15 25:17 -:- -:-
       
5172 07.05.16 CSS LAPI Dej CNNT Craiova 3 : 0 25:20 25:17 25:13 -:- -:-
       
     
5173 08.05.16 LPS Suceava CSS Buzau 3 : 2 18:25 25:10 17:25 25:8

15:3

       
5174 08.05.16 CSS Caransebes CVM Tomis Constanta 1 : 3 22:25 23:25 25:14 13:25 -:-
       
5175 08.05.16 CSS Botosani CNNT Craiova 1 : 3 19:25 25:23 18:25 17:25 -:-
       
5176 08.05.16 CSS Nicu Gane Falticeni CSS LAPI Dej 1 : 3 23:25 25:16 19:25 22:25 -:-
       
     
     
CSS Nicu Gane Falticeni   CSS Buzau   CSS LAPI Dej   CSS Caransebes
     
CSS Botosani   CVM Tomis Constanta   CSS Suceava   CNNT Craiova

FAZA a II-a - SEMIFINALA (19 - 20.03.2016)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (5133-5138) Seria a II-a (5139-5144)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Botosani CSS Buzau
CSS Nicu Gane Falticeni CVM Tomis Constanta
CSS Galati CSM B Bucuresti
CTF Mihai I Bucuresti CSM A Bucuresti
   
Seria a III-a (5145-5150) Seria a IV-a (5151-5156)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CS Ocna Mures CNNT Craiova
CSS Zalau CSS Blaj
CSS LAPI Dej CSS Caransebes
LPS Suceava CSS Toplita
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinale atit la feminin cat si la masculin.

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (5001 - 5024) Seria B (5025 - 5048) Seria C (5049 - 5078)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Nicu Gane Falticeni 1. CSS Buzau 1. CSM A Bucuresti
2. LPS Suceava 2. CSS Galati 2. CS Kosmos Bucuresti
3. CSS Botosani 3. CVM Tomis Constanta 3. CTF Mihai I Bucuresti
4. CSS Bacau 4. CSS1 Constanta 4. CNNT Craiova
    5. CSM B Bucuresti
     
Seria D (5079 - 5108) Seria E (5109 - 5126)  
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
 
1. CS Ocna Mures 1. CSS Zalau  
2. CS Avantul Torpi MS Tirgu Mures 2. CSS LAPI Dej  
3. CSS Blaj 3. CSS Toplita  
4. -    
5. CSS Caransebes    
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 3 locuri si cel mai bun loc 4.