Divizia SPERANTE FEMININ CAMPIONATUL 2015 / 2016
 
CLASAMENT FINAL
1   ACS Juvenil N.Titulescu Brasov
2   LPS Cluj
3   CSS Lugoj
4   ACS Agroland Timisoara
5   CS Dinamo Bucuresti
6   CSS 5 Bucuresti
7   CSS Bacau
8   CSS Targoviste
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (04 - 08.05.2016)
Organizator - ACS Juvenil N.Titulescu Brasov
Seria I-a (3439-3444)   Seria a II-a (3445-3450)
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Bacau   CS Dinamo Bucuresti
CSS Targoviste   CSS 5 Bucuresti
ACS Juvenil N.Titulescu Brasov   CSS Lugoj
LPS Cluj   ACS Agroland Timisoara
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
3451 07.05.16 CSS Targoviste CSS 5 Bucuresti 2 : 3 25:23 21:25 24:26 25:23 7:15
       
3452 07.05.16 CSS Bacau CS Dinamo Bucuresti 2 : 3 25:14 25:13 23:25 22:25 7:15
       
3453 07.05.16 LPS Cluj ACS Agroland Timisoara 3 : 2 25:5 19:25 15:25 25:21 15:12
       
3454 07.05.16 ACS Juvenil N.Titulescu Brasov CSS Lugoj 3 : 1 25:17 25:23 10:25 25:21 -:-
       
     
3455 08.05.16 CSS Targoviste CSS Bacau 2 : 3 21:25 21:25 25:19 25:17 10:15
       
3456 08.05.16 CSS 5 Bucuresti CS Dinamo Bucuresti 2 : 3 18:25 25:16 25:17 25:27 10:15
       
3457 08.05.16 ACS Agroland Timisoara CSS Lugoj 2 : 3 14:25 25:20 12:25 25:19 7:15
       
3458 08.05.16 LPS Cluj ACS Juvenil N.Titulescu Brasov 2 : 3 25:21 22:25 14:25 25:23 11:15
       
     
     
CSS Bacau   CSS Targoviste   ACS Juvenil N.Titulescu Brasov   LPS Cluj
     
CS Dinamo Bucuresti   CSS 5 Bucuresti   CSS Lugoj   ACS Agroland Timisoara

FAZA a II-a - SEMIFINALA (18 - 20.03.2016)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (3319-3348) Seria a II-a (3349-3378)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Bacau CSS Targoviste
CSS Botosani CSM Ploiesti
CSS Unirea Iasi CS Volei Top 05 Constanta
CSS Buzau CSS1 Constanta
CS Dinamo Bucuresti CSS5 Bucuresti
LPS Mircea Eliade Bucuresti CS IOR Bucuresti
   
Seria a III-a (3379-3408) Seria a IV-a (3409-3438)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Juvenil N.Titulescu Brasov CS Viitorul Bors
CS Dacia Mioveni 2012 CS Victoria Nadlac
LPS Viitorul Pitesti ACS Agroland Timisoara
CNNT Craiova CSS Turda
CSV Craiova CS Ocna Mures
CSS Lugoj LPS Cluj
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinale atit la feminin cat si la masculin.

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (3001 - 3030) Seria B (3031 - 3054) Seria C (3055 - 3078) Seria D (3079 - 3108)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. LPS Suceava 1. CSS Bacau 1. CS Top Volei 05 Constanta 1. CS IOR Bucuresti
2. CSS Unirea Iasi 1 2. CSM Braila 2. CSS1 Constanta 2. CTF Mihai I Bucuresti
3. CSS Unirea Iasi 2 3. CSS Buzau 3. CS Laguna B.P.Hasdeu Constanta 3. CSS5 B Bucuresti
4. CSS Botosani 4. CSM LPS Focsani 4. CS Axiopolis Cernavoda 4. CSM Bucuresti
5. ACS Penicilina Iasi     5. CS Constructorul Familia Bucuresti
       
Seria E (3109 - 3138) Seria F (3139 - 3162) Seria G (3163 - 3186) Seria H (3187 - 3210)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CS Dinamo Bucuresti 1. CSM Ploiesti 1 1. CS Dacia Mioveni 2012 1 1. CNNT Craiova
2. ACS Tandem Team Bucuresti 2. CSM Ploiesti 2 2. CS Dacia Mioveni 2012 2 2. CSV Craiova
3. CSS5 A Bucuresti 3. CSS Calarasi 3. LPS Viitorul Pitesti 1 3. CSS Targu Jiu 1
4. LPS Mircea Eliade Bucuresti 4. CSS Targoviste 4. LPS Viitorul Pitesti 2 4. CSS Targu Jiu 2
5. CS Mexic Bucuresti      
       
Seria I (3211 - 3228) Seria K (3229 - 3252) Seria L (3253 - 3282) Seria M (3283 - 3300)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Sibiu 1. ACS Agroland Timisoara 1. CS Victoria Nadlac 1. CSS Turda
2. ACS Juvenil N.Titulescu Brasov 1 2. CSS Bega Timisoara 2. CS Westar Arad 2. CS Ocna Mures
3. ACS Juvenil N.Titulescu Brasov 2 3. CSS Caransebes 3. CS Era Sport Oradea 3. CSS Blaj
  4. CSS Lugoj 4. ACS Arany Ianos Salonta  
    5. CS Viitorul Bors  
       
Seria N (3301-3318)      
Clasament
Rezultate
     
1.      
2. LPS Cluj      
3. CSM Power Volley Baia Mare      
4. CSS2 CSM CNE Baia Mare      
       
 
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe locul 1 si cele mai bune 11 echipe clasate pe locul 2.