Divizia MINIVOLEI MASCULIN CAMPIONATUL 2014 / 2015
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS Nicu Gane Falticeni
2   CVM Tomis Constanta
3   CS Dinamo Bucuresti
4   CTF Mihai I Bucuresti
5   CS Kefalonia Ocna Mures
6   CSS LAPI Dej
7   CSS Buzau
8   CSS Galati
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (15 - 17.05.2015)
Organizator: CSS Nicu Gane Falticeni
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Buzau   CSS Galati
CS Dinamo Bucuresti   CVM Tomis Constanta
CTF Mihai I Bucuresti   CS Kefalonia Ocna Mures
CSS LAPI Dej   CSS Nicu Gane Falticeni
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6205 16.05.15 CSS Buzau CS Kefalonia Ocna Mures 1 : 3 25:20 21:25 18:25 20:25 -:-
       
6206 16.05.15 CSS LAPI Dej CSS Galati 3 : 1 25:9 15:25 25:8 25:16 -:-
       
6207 16.05.15 CTF Mihai I Bucuresti CSS Nicu Gane Falticeni 1 : 3 10:25 13:25 25:18 17:25 -:-
       
6208 16.05.15 CS Dinamo Bucuresti CVM Tomis Constanta 1 : 3 9:25 14:25 25:8 13:25 -:-
       
     
6029 17.05.15 CSS Buzau CSS Galati 3 : 0 28:26 25:22 25:21 -:- -:-
       
6030 17.05.15 CS Kefalonia Ocna Mures CSS LAPI Dej 3 : 0 25:14 25:21 26:24 -:- -:-
       
6031 17.05.15 CTF Mihai I Bucuresti CS Dinamo Bucuresti 1 : 3 20:25 12:25 25:13 19:25 -:-
       
6032 17.05.15 CSS Nicu Gane Falticeni CVM Tomis Constanta 3 : 0 25:20 25:23 25:17 -:- -:-
       
     
     
CSS Buzau   CS Dinamo Bucuresti   CTF Mihai I Bucuresti   CSS LAPI Dej
     
CSS Galati   CVM Tomis Constanta   CS Kefalonia Ocna Mures   CSS Nicu Gane Falticeni

FAZA a II-a

18 - 19.04.2015 (prima echipa organizeaza turneul)

SEMIFINALA

   
       
Seria I-a (6169 - 6174) Seria a II-a (6175 - 6180) Seria a III-a (6181 - 6186) Seria a IV-a (6187 - 6192)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Buzau CS Sport Plus Braila CS Kefalonia Ocna Mures CSS LAPI Dej
CSS Galati CVM Tomis Constanta CSS Caransebes CSS Blaj
CS Scoala 39 Bucuresti CS Dinamo Bucuresti CNNT Craiova CSS Nicu Gane Falticeni
CSM 4 Bucuresti CS Kosmos Bucuresti CTF Mihai I Bucuresti CSS Botosani
       
Se califica pentru faza finala echipele clasate pe primele 2 locuri.
       
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (6001 - 6024) Seria B (6025 - 6048) Seria C (6049 - 6072)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS N.G. Falticeni 1. CSS Buzau 1. CVM Tomis Constanta 1
2. LPS CSS Suceava 2. CSS Galati 2. CVM Tomis Constanta 2
3. CSS Botosani 3. CS Arcada Galati 3. CTF Mihai I Bucuresti
4. CSS Bacau 4. CS Sport Plus Braila  
     
Seria D (6073 - 6096) Seria E (6097 - 6120) Seria F (6121 - 6144)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSM 2 Bucuresti 1. CSS Caransebes 1. CS Kefalonia
2. CNNT Craiova 2. CSS Blaj 2. CSS Zalau
3. CSM 4 Bucuresti 3. CS Westar Arad 3. LAPI Dej
  4. CSS Bega Timisoara  
     
Seria G (6145 - 6168)    
Clasament
Rezultate
   
1. CS Dinamo Bucuresti    
2. CS Kosmos Bucuresti    
3. CSS 2 Bucuresti    
4. CS Scoala 39 Bucuresti    
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 2 echipe de pe locul 3.