Divizia MINIVOLEI FEMININ CAMPIONATUL 2014 / 2015
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS Bacau
2   CSS Lugoj
3   CSS ProVolei Botosani
4   CSS Buzau
5   CSS Targoviste
6   ASC Juvenil LPS Brasov
7   CSM Power Volei Baia Mare
8   CSS 5 Bucuresti
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (15 - 17.05.2015)
Organizator: CSS Bacau
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Bacau   CSS 5 Bucuresti
CSS Targoviste   CSS Buzau
ASC Juvenil LPS Brasov   CSM Power Volei Baia Mare
CSS Lugoj   CSS ProVolei Botosani
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
4349 16.05.15 CSS Targoviste CSS 5 Bucuresti 3 : 1 25:15 25:18 3:25 25:19 -:-
       
4350 16.05.15 ASC Juvenil LPS Brasov CSM Power Volei Baia Mare 3 : 0 26:24 25:16 25:20 -:- -:-
       
4351 16.05.15 CSS Lugoj CSS ProVolei Botosani 3 : 2 25:23 13:25 25:7 13:25 15:13
       
4352 16.05.15 CSS Bacau CSS Buzau 3 : 2 25:13 22:25 20:25 25:15 15:10
       
     
4353 17.05.15 CSS 5 Bucuresti CSM Power Volei Baia Mare 0 : 3 18:25 22:25 8:25 -:- -:-
       
4354 17.05.15 CSS Targoviste ASC Juvenil LPS Brasov 3 : 1 2:25 25:22 25:5 25:12 -:-
       
4355 17.05.15 CSS ProVolei Botosani CSS Buzau 3 : 1 25:11 25:9 4:25 25:14 -:-
       
4356 17.05.15 CSS Lugoj CSS Bacau 2 : 3 25:18 25:12 8:25 12:25 10:15
       
     
     
CSS Bacau   CSS Targoviste   ASC Juvenil LPS Brasov   CSS Lugoj
     
CSS 5 Bucuresti   CSS Buzau   CSM Power Volei Baia Mare   CSS ProVolei Botosani

FAZA a II-a

18 - 19.04.2015 (prima echipa organizeaza turneul)

SEMIFINALA

   
       
Seria I-a (4289 - 4294) Seria a II-a (4295 - 4300) Seria a III-a (4301 - 4306) Seria a IV-a (4307 - 4312)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Bacau CSS 5 Bucuresti CSS Targoviste CS Dacia Mioveni
CSS Unirea Iasi CSM 1 Bucuresti CSM IOR Bucuresti CSS Buzau
LPS Suceava CNNT Craiova CTF Mihai I Bucuresti CSM Braila
CSM Ploiesti CVM Tomis Constanta LPS Mircea Eliade Bucuresti LPS Focsani
       
Seria a V-a (4313 - 4318) Seria a VI-a (4319 - 4324) Seria a VII-a (4325 - 4330) Seria a VIII-a (4331 - 4336)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
ACS Juvenil LPS Brasov 1 CSS Turda CS Victoria Nadlac CSS 2 CSM Baia Mare
LPS Pitesti CS Power Volei Baia Mare CSS Lugoj CS Viitorul Bors
CS Dinamo Romprest Bucuresti CSS Sibiu CS Soimii Lipova CS Ocna Mures
ACS Juvenil Brasov CSS Caransebes CS Metalul Salonta CSS ProVolei Botosani
       
Se califica pentru faza finala echipa clasata pe primul loc.
       
   

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (4001 - 4030) Seria B (4031 - 4054) Seria C (4055 - 4078) Seria D (4079 - 4102)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Tiumf Botosani 1. CSS Bacau 1. CSM Braila 1. CTF Minai I Bucuresti
2. LPS CSS Suceava 2. LPS Piatra Neamt 2. CVM Tomis Constanta 2. CSM 1 Bucuresti
3. CSS ProVolei Botosani 3. LPS Focsani   3. CSM IOR 2 Bucuresti
4. CSS Unirea Iasi 4. CSS Buzau   4. CSM Ploiesti
5. ACS Penicilina Iasi      
       
Seria E (4103 - 4126) Seria F (4127 - 4150) Seria G (4151 - 4180) Seria H (4181 - 4192)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS 5 B Bucuresti 1. LPS Mircea Eliade Bucuresti 1. CS Dacia Mioveni 2012 1. ACS Juvenil 1 Brasov
2. CSM IOR Bucuresti 2. CS Dinamo Romprest Buc. 2. CS Olimpia Sport SV Craiova 2. ACS Juvenil 2 Brasov
3. CSM 3 Bucuresti 3. CSS Alexandria 3. LPS Pitesti 1 3. CSS Sibiu
4. CSS 2 CSM Bucuresti 4. CSS Targoviste 4. CNNT Craiova 4. CSS Tirgu Jiu
    5. LPS Pitesti 2  
       
Seria I (4193 - 4216) Seria K (4217 - 4240) Seria L (4241 - 4264) Seria M (4265 - 4288)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Lugoj 1. CSM Campia Turzii 1. CS Metalul Salonta 1. CS Tarnaveni
2. CS Victoria Nadlac 2. CSS Turda 2. CS Era Sport Oradea 2. CSS 2 Baia Mare
3. CSS Caransebes 3. CSS Blaj 3. CS Viitorul Bors 3. Power Volei Baia Mare
4. CNS CSVC Cetate Deva 4. CS Ocna Mures 4. CS Soimii Lipova  
       
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 8 echipe de pe locul 3.