Divizia SPERANTE MASCULIN CAMPIONATUL 2014 / 2015
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS LAPI Dej
2   CSS Nicu Gane Falticeni
3   CTF Mihai I Bucuresti
4   CSS Botosani
5   CNNT Craiova
6   CVM Tomis Constanta
7   CSS Zalau
8   CS Al.Vlahuta Ramnicu Sarat
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (06 - 10.05.2015)
Organizator - CSS LAPI Dej
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Nicu Gane Falticeni   CSS Al.Vlahuta Ramnicu Sarat
CVM Tomis Constanta   CTF Mihai I Bucuresti
CNNT Craiova   CSS Zalau
CSS Botosani   CSS LAPI Dej
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
5163 09.05.15 CVM Tomis Constanta CSS Al.Vlahuta Ramnicu Sarat 3 : 2 25:18 25:23 22:25 19:25 15:6
       
5164 09.05.15 CNNT Craiova CSS Zalau 3 : 0 25:14 25:18 25:9 -:- -:-
       
5165 09.05.15 CSS Botosani CSS LAPI Dej 0 : 3 15:25 20:25 16:25 -:- -:-
       
5166 09.05.15 CSS Nicu Gane Falticeni CTF Mihai I Bucuresti 3 : 1 25:27 25:23 25:20 25:19 -:-
       
     
5167 10.05.15 CSS Al.Vlahuta Ramnicu Sarat CSS Zalau 0 : 3 23:25 18:25 22:25 -:- -:-
       
5168 10.05.15 CVM Tomis Constanta CNNT Craiova 1 : 3 25:23 7:25 25:27 14:25 -:-
       
5169 10.05.15 CSS Botosani CTF Mihai I Bucuresti 0 : 3 17:25 16:25 15:25 -:- -:-
       
5170 10.05.15 CSS LAPI Dej CSS Nicu Gane Falticeni 3 : 0 25:19 25:23 25:11 -:- -:-
       
     
     
CSS Nicu Gane Falticeni   CVM Tomis Constanta   CNNT Craiova   CSS Botosani
     
CSS Al.Vlahuta Ramnicu Sarat   CTF Mihai I Bucuresti   CSS Zalau   CSS LAPI Dej

FAZA a II-a - SEMIFINALA (04 - 05.04.2015)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (3325-3339) Seria a II-a (3340-3354)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Ramnicu Sarat CVM Tomis Constanta (Tulcea)
CSS Nicu Gane Falticeni CTF Mihai I Bucuresti
LPS Suceava CS Dinamo Bucuresti
CSS Buzau CSS 1 Constanta
   
Seria a III-a (3355-3369) Seria a IV-a (3370-3384)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CNNT Craiova CSS Lapi Dej
CSS Zalau CSS Botosani
CSS Bega Timisoara CSS Blaj
CSM Campia Turzii CSS 2 Baia Mare
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinale atit la feminin cat si la masculin.

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (5001-5024) Seria B (5025-5048) Seria C (5049-5072)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Nicu Gane Falticeni 1. CSS Buzau 1. CVM Tomis Constanta 1
2. LPS CSS Suceava 2. CSS Ramnicu Sarat 2. CVM Tomis Constanta 2
3. LPS VCM Piatra Neamt 3. CS Dinamo Bucuresti 3. CSS 1 Constanta
4. CSS Botosani 4. CTF Mihai I Bucuresti 4. CSS Steaua
     
Seria D (5073-5096) Seria E (5097-5126)  
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
 
1. CNNT Craiova 1. CS Avantul Torpi MS TgM.  
2. CSS Blaj 2. CSS Zalau  
3. CSS Bega Timisoara 3. CSS 2 Baia Mare  
  4. CSS LAPI Dej  
  5. CSM Campia Turzii  
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 3 locuri si cel mai bun loc 4.