Divizia SPERANTE FEMININ CAMPIONATUL 2014 / 2015
 
CLASAMENT FINAL
1   ACS Agroland Timisoara
2   CS ProVolei Botosani
3   CS Dinamo Romprest Bucuresti
4   CS Constructorul Familia Bucuresti
5   CSS Tulcea
6   LPS Cluj Napoca
7   CSS Lugoj
8   CSS Blaj
     
Faza a III-a - FAZA FINALA (06 - 10.05.2015)
Organizator - ACS Agroland TIMISOARA
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CS Constructorul Familia Bucuresti   CSS ProVolei Botosani
CSS Tulcea   CS Dinamo Romprest Bucuresti
LPS Cluj Napoca   CSS Blaj
ACS Agroland Timisoara   CSS Lugoj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
3397 09.05.15 CSS Tulcea CSS Lugoj 3 : 1 17:25 25:19 25:23 25:19 -:-
       
3398 09.05.15 LPS Cluj Napoca CSS Blaj 3 : 1 16:25 26:24 25:17 25:17 -:-
       
3399 09.05.15 ACS Agroland Timisoara CS Dinamo Romprest Bucuresti 3 : 0 25:12 25:18 25:16 -:- -:-
       
3400 09.05.15 CS Constructorul Familia Bucuresti CS ProVolei Botosani 1 : 3 16:25 22:25 25:18 21:25 -:-
       
     
3401 10.05.15 CSS Lugoj CSS Blaj 3 : 2 16:25 25:14 25:23 8:25 15:10
       
3402 10.05.15 CSS Tulcea LPS Cluj Napoca 3 : 1 23:25 25:15 25:17 25:21 -:-
       
3403 10.05.15 CS Dinamo Romprest Bucuresti CS Constructorul Familia Bucuresti 3 : 2 25:22 20:25 19:25 25:22 15:8
       
3404 10.05.15 ACS Agroland Timisoara CS ProVolei Botosani 3 : 0 25:18 28:26 25:19 -:- -:-
       
     
     
CS Constructorul Familia Bucuresti   CSS Tulcea   LPS Cluj Napoca   ACS Agroland Timisoara
     
CSS ProVolei Botosani   CS Dinamo Romprest Bucuresti   CSS Blaj   CSS Lugoj

FAZA a II-a - SEMIFINALA (03 - 05.04.2015)

PRIMA ECHIPA ORGANIZEAZA TURNEUL
   
Seria I-a (3325-3339) Seria a II-a (3340-3354)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
BP Hasdeu Buzau CSS Tulcea
CSM Ramnicu Sarat LPS Viitorul Pitesti
CSS ProVolei Botosani CNNT Craiova
CSS Unirea Iasi CS Dinamo Romprest Bucuresti
CSS 5A Bucuresti CS Spike Bucuresti
CS Constructorul Bucuresti CSS 1 Constanta
   
Seria a III-a (3355-3369) Seria a IV-a (3370-3384)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
LPS Cluj-Napoca ACS Viitorul Bors
CSS Toplita CS ERA Sport Oradea
CS Muscelul Campulung Muscel CSS Lugoj
CSS Sibiu ACS Agroland Timisoara
CSS Tarnaveni CSM CSS 2 Baia Mare
CSS Blaj CSS Sighetul Marmatiei
   
Se califică pentru faza finală, echipele clasate pe primele 2 locuri în fiecare dintre seriile semifinale atit la feminin cat si la masculin.

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (3001 - 3024) Seria B (3025 - 3048) Seria C (3049 - 3078) Seria D (3079 - 3108)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Bacau 1. CSM Ramnicu Sarat 1. CSS 1 Constanta 1. CS Constructorul Familia Buc.
2. CSS ProVolei Botosani 2. CSS Buzau 2. CSS CSV Donaris Galati 2. CTF Mihai I Bucuresti
3. CSS Unirea Iasi 3. CS BP Hasdeu Buzau 3. CSM Braila 3. CSS 5 A Bucuresti
4. LPS Piatra Neamt 4. LPS Focsani 4. CSS Calarasi 4. CSS 6 Bucuresti
    5. CSS Tulcea 5. CS Axiopolis Sport Cernavoda
       
Seria E (3109 - 3138) Seria F (3139 - 3162) Seria G (3163 - 3186) Seria H (3187 - 3216)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CS Dinamo Romprest Buc. 1. CET CNMB Rm. Valcea 1. CS Muscel Campulung 1. CSS Caransebes
2. CS Spike Bucuresti 2. LPS Viitorul Pitesti 2. ACS Juvenil LPS CSS Bv. 2. ACS Agroland Timisoara
3. CSS 5 B Bucuresti 3. CSS Slatina 3. ACS Bravol Brasov 3. CNS CSVC Cetate Deva
4. LPS Mircea Eliade Buc. 4. CNNT Craiova 4. CSS Sibiu 4. CSS Lugoj
5. CSM IOR Bucuresti     5. CS Soimii Lipova
       
Seria I (3217 - 3246) Seria K (3247 - 3270) Seria L (3271 - 3300) Seria M (3301 - 3324)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Avram Iancu Stei 1. CS Campia Turzii 1. CSS Blaj 1. CSS 2 Baia Mare
2. ACS Viitorul Bors 1 2. LPS Cluj 2. CSS Tirgu Mures 2. CSS Sighetul Marmatiei
3. ACS Viitorul Bors 2 3. CS Ioan Banda Cluj 3. CS Ocna Mures 3. LPS Satu Mare
4. CS Era Sport Oradea 4. CSS Toplita 4. CS Tarnaveni 4. LPS Bihorul Oradea
5. CS Westar Arad   5. CSS Bega Timisoara  
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri.