Divizia MINIVOLEI MASCULIN CAMPIONATUL 2013 / 2014
 
CLASAMENT FINAL
1   CSS Nicu Gane Falticeni
2   CSS LAPI Dej
3   CNNT Craiova
4   CTF Mihai I Bucuresti
5   CSS Botosani
6   CVM Tomis Constanta
7   CSS Blaj
8   CSS Kefalonia Ocna Mures
     
Faza a III-a - FINALA (04 - 06.04.2014)
FALTICENI
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CSS Nicu Gane Falticeni   CSS Botosani
CVM Tomis Constanta   CTF Mihai I Bucuresti
CNNT Craiova   CSS Blaj
CSS Kefalonia Ocna Mures   CSS LAPI Dej
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
6157 05.04.14 CSS Kefalonia Ocna Mures CSS Botosani 1 : 3 14:25 14:25 25:19 18:25 -:-
       
6158 05.04.14 CVM Tomis Constanta CSS Blaj 3 : 1 25:17 12:25 25:19 25:22 -:-
       
6159 05.04.14 CNNT Craiova CSS LAPI Dej 2 : 3 25:23 11:25 25:21 19:25 13:15
       
6160 05.04.14 CSS Nicu Gane Falticeni CTF Mihai I Bucuresti 3 : 1 25:19 25:9 18:25 25:9 -:-
       
     
6161 06.04.14 CSS Kefalonia Ocna Mures CSS Blaj 0 : 3 22:25 20:25 16:25 -:- -:-
       
6162 06.04.14 CSS Botosani CVM Tomis Constanta 3 : 0 25:22 25:20 25:20 -:- -:-
       
6163 06.04.14 CNNT Craiova CTF Mihai I Bucuresti 3 : 1 25:15 25:16 12:25 25:22 -:-
       
6164 06.04.14 CSS LAPI Dej CSS Nicu Gane Falticeni 2 : 3 17:25 11:25 25:15 25:23 12:15
       
     
     
CSS Nicu Gane Falticeni   CVM Tomis Constanta   CNNT Craiova   CSS Kefalonia Ocna Mures
     
CSS Botosani   CTF Mihai I Bucuresti   CSS Blaj   CSS LAPI Dej

 

FAZA a II-a

22 - 23.02.2014 (prima echipa organizeaza turneul)
Seria I-a (6121 - 6126) Seria a II-a (6127 - 6132) Seria a III-a (6133 - 6138) Seria a IV-a (6139 - 6144)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS Botosani CTF Mihai I Bucuresti CNNT Craiova CS Kefalonia Ocna Mures
CSS Nicu Gane Falticeni CVM Tomis Constanta CSS Blaj CSS LAPI Dej
LPS CSS Suceava CSS1 Constanta CSS Bega Timisoara CS Avantul Torpi MS Tirgu Mures
CSS Buzau CS Dinamo Bucuresti  
       
Se califica pentru faza finala echipele clasate pe primele 2 locuri.
       
 

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (6001 - 6024) Seria B (6025 - 6048) Seria C (6049 - 6072)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Botosani 1. CSS1 Constanta 1. CNNT Craiova
2. LPS CSS Suceava 2. CVM Tomis Constanta 2. CTF Mihai I Bucuresti
3. 3. CSS Buzau 3. CS Dinamo Bucuresti
4. CSS N.G. Falticeni    
     
Seria D (6073 - 6096) Seria E (6097 - 6120)  
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
 
1. CSS Blaj 1. CSS Lapi Dej  
2. CS Avantul Torpi MS Tirgu Mures 2.  
3. 3. CSS Bega Timisoara  
4. CS Kefalonia Ocna Mures    
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 3 locuri si cel mai bun loc 4.