Divizia MINIVOLEI FEMININ CAMPIONATUL 2013 / 2014
 
CLASAMENT FINAL
1   CS Dinamo Romprest Bucuresti
2   CSS Lugoj
3   CS CSS ProVolei Botosani
4   ACS Juvenil LPS CSS Brasov
5   CSS2 CNE Baia Mare
6   CSS Targoviste
7   CSS Sibiu
8   LPS Mircea Eliade Bucuresti
     
Faza a III-a - FINALA (04 - 06.04.2014)
LUGOJ
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
CS CSS ProVolei Botosani   CS Dinamo Romprest Bucuresti
ACS Juvenil LPS CSS Brasov   LPS Mircea Eliade Bucuresti
CSS Targoviste   CSS Lugoj
CSS Sibiu   CSS2 CNE Baia Mare
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
4403 05.04.14 CSS Sibiu CSS2 CNE Baia Mare 2 : 3 17:25 9:25 25:16 28:26 9:15
       
4404 05.04.14 CSS Targoviste LPS Mircea Eliade Bucuresti 3 : 0 25:17 25:18 25:21 -:- -:-
       
4405 05.04.14 ACS Juvenil LPS CSS Brasov CS Dinamo Romprest Bucuresti 0 : 3 12:25 18:25 4:25 -:- -:-
       
4406 05.04.14 CS CSS ProVolei Botosani CSS Lugoj 0 : 3 19:25 20:25 5:25 -:- -:-
       
     
4407 06.04.14 CSS Sibiu LPS Mircea Eliade Bucuresti 3 : 1 25:13 26:28 25:11 25:23 -:-
       
4408 06.04.14 CSS2 CNE Baia Mare CSS Targoviste 3 : 1 19:25 25:23 25:7 25:17 -:-
       
4409 06.04.14 ACS Juvenil LPS CSS Brasov CS CSS ProVolei Botosani 1 : 3 19:25 25:7 9:25 19:25 -:-
       
4410 06.04.14 CS Dinamo Romprest Bucuresti CSS Lugoj 3 : 1 20:25 25:15 25:21 25:14 -:-
       
     
     
CS CSS ProVolei Botosani   ACS Juvenil LPS CSS Brasov   CSS Targoviste   CSS Sibiu
     
LPS Mircea Eliade Bucuresti   CS Dinamo Romprest   CSS Lugoj   CSS2 CNE Baia Mare

 

FAZA a II-a

22 - 23.02.2014 (prima echipa organizeaza turneul)
Seria I-a (4343 - 4348) Seria a II-a (4349 - 4354) Seria a III-a (4355 - 4360) Seria a IV-a (4361 - 4366)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
CSS B.P.Hasdeu Buzau CSS Bacau ACS Juvenil LPS CSS BV CS Calarasi
CSS Provolei Botosani Dinamo Romprest Bucuresti CSS1 Constanta LPS Mircea Eliade Bucuresti
CSS ACSV 2010 Donaris CSS Unirea Iasi CSM CSS2 Bucuresti CSV 2004 Tomis Constanta
CSM Braila CSS Buzau CS Muscelul CPL Muscel CSS Alexandria
       
Seria a V-a (4367 - 4372) Seria a VI-a (4373 - 4378) Seria a VII-a (4379 - 4384) Seria a VIII-a (4385 - 4390)
       
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
LPS Pitesti CSS Lugoj CSS Sibiu CSS2 CNE Baia Mare
CTF Mihai I Bucuresti CNNT Craiova CSS Toplita CS Power Volley Baia Mare
CSS Targoviste CSS Caransebes CSS Blaj CS Viitorul Bors
CSS Targu Jiu CSS Tirgu Mures LPS Cluj-Napoca LPS Satu Mare
       
Se califica pentru faza finala echipa clasata pe primul loc.
       
   

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (4001 - 4024) Seria B (4025 - 4048) Seria C (4049 - 4072) Seria D (4073 - 4096)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS ProVoei Botosani 1. CSS Bacau 1. CS B.P. Hasdeu Buzau 1. ACS Axiopolis Cernavoda
2. 2. LPS CSS Focsani 2. CSS Buzau 2. CSS1 Constanta A
3. CSS Unirea Iasi 1 3. CSS ACSV Donaris 2010 Galati 3. CSM Ramnicu Sarat 3.
  4. CSM Braila 4. ACS Juvenil LPS CSS Brasov 4. CSV 2004 Tomis Constanta
       
Seria E (4097 - 4120) Seria F (4121 - 4144) Seria G (4145 - 4168) Seria H (4169 - 4192)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. Scoala 39 Bucuresti 1. CTF Mihai 1 Bucuresti 1. CS Dacia Mioveni 1. ACS Bravol Brasov
2. CSS 5 Bucuresti 2. LPS Mircea Eliade Bucuresti 2. CS Muscelul Campulung Muscel 2. CSS Calarasi
3. Dinamo Romprest Bucuresti 3. Force Sport Bucuresti 3. LPS Pitesti 3. CSS Alexandria
4. CSM CSS2 Bucuresti 4. 4. CSS Targoviste  
       
Seria I (4193 - 4216) Seria K (4217 - 4246) Seria L (4247 - 4270) Seria M (4271 - 4294)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CNNT Craiova 1. CS Soimii Lipova 1. CSS Targu Mures 1. LPS Cluj
2. CSS Targu Jiu 1 2. CS ProVolei Arad 2. CSS Blaj 2. CSS Toplita
3. CSS Targu Jiu 2 3. CSS Caransebes 3. CSS Tarnaveni 3. CSM Campia Turzii
4. 4. CSS Lugoj 4. CSS Sibiu 4. CSS Turda
  5. CSS Bega Timisoara    
       
Seria N (4295 - 4318) Seria O (4319 - 4342)    
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
   
1. CS Metalul Salonta 1. CSS2 CNE CSM Baia Mare    
2. CSS A.I. Stei 2. CSM-Adep Satu Mare    
3. CS Viitorul Bors 3. LPS Satu Mare    
4. CSM PowerVolei Baia Mare 4. CSS Sighetul Marmatiei    
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 4 echipe de pe locul 3.