Divizia SPERANTE MASCULIN CAMPIONATUL 2013 / 2014
 
CLASAMENT FINAL
1   C.S.S. L.A.P.I. Dej
2   C.S.S. Nicu Gane Falticeni
3   C.V.M. Tomis Constanta
4   C.N.N.T. Craiova
5   C.S.S. Blaj
6   C.S.S. Tulcea
7   C.N.M.B. Ramnicu Valcea
8   L.P.S. C.S.S. Bihorul Oradea
     
Faza a III-a - FINALA (12 - 16.04.2014)
perioada desfasurarii turneului s-a modificat din cauza Adunarii Generale, care va avea loc pe data de 09.04.14

Turneul va fi organizat de C.N.M.B. Ramnicu Valcea, persoana de contact Margarit Marius, tel.0722592169
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
C.S.S. Nicu Gane Falticeni   C.S.S. Tulcea
C.N.M.B. Ramnicu Valcea   C.V.M. Tomis Constanta
C.S.S. L.A.P.I. Dej   C.N.N.T. Craiova
L.P.S. C.S.S. Bihorul Oradea   C.S.S. Blaj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
5181 15.04.14 L.P.S. C.S.S. Bihorul Oradea C.S.S. Blaj 0 : 3 18:25 17:25 17:25 -:- -:-
       
5182 15.04.14 C.N.M.B. Ramnicu Valcea C.S.S. Tulcea 0 : 3 13:25 18:25 18:25 -:- -:-
       
5183 15.04.14 C.S.S. Nicu Gane Falticeni C.V.M. Tomis Constanta 3 : 0 25:14 25:23 25:17 -:- -:-
       
5184 15.04.14 C.S.S. L.A.P.I. Dej C.N.N.T. Craiova 3 : 0 25:17 25:7 25:10 -:- -:-
       
     
5185 16.04.14 L.P.S. C.S.S. Bihorul Oradea C.N.M.B. Ramnicu Valcea 2 : 3 25:20 25:21 24:26 17:25 12:15
       
5186 16.04.14 C.S.S. Blaj C.S.S. Tulcea 3 : 0 25:20 25:20 25:17 -:- -:-
       
5187 16.04.14 C.V.M. Tomis Constanta C.N.N.T. Craiova 3 : 0 25:14 25:17 25:18 -:- -:-
       
5188 16.04.14 C.S.S. Nicu Gane Falticeni C.S.S. L.A.P.I. Dej 1 : 3 25:17 16:25 16:25 8:25 -:-
       
     
     
C.S.S. Nicu Gane Falticeni   C.N.M.B. Ramnicu Valcea   C.S.S. L.A.P.I. Dej   L.P.S. C.S.S. Bihorul Oradea
     
C.S.S. Tulcea   C.V.M. Tomis Constanta   C.N.N.T. Craiova   C.S.S. Blaj

 

FAZA a II-a (08 - 09.03.2014)

Prima echipa organizeaza turneul  
   
Seria I-a (5145-5150) Seria a II-a (5151-5156)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
C.T.F. Mihai I A Bucuresti C.N.M.B. Ramnicu Valcea
C.S.S.1 Constanta C.T.F. Mihai I B Bucuresti
C.S.S. Tulcea C.S.S. Buzau
C.S.S. Nicu Gane Falticeni C.V.M. Tomis Constanta
   
Seria a III-a (5157-5162) Seria a IV-a (5163-5168)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
C.S.S. L.A.P.I. Dej L.P.S. C.S.S. Bihorul Oradea
C.S. Ocna Mures C.S.S. Bega Timisoara
C.S.S. Botosani C.S.S. Blaj
C.N.N.T. Craiova C.S.S. Zalau
   
Se califica pentru faza finala echipele clasate pe primele 2 locuri.

FAZA I-a

Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
     
Seria A (5001-5024) Seria B (5025-5048) Seria C (5049-5072)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Botosani 1. CSS Tulcea 1. CTF Mihai I A Bucuresti
2. CSS Ramnicu Sarat 2. CSS1 Constanta 2. CTF Mihai I B Bucuresti
3. CSS Nicu Gane Falticeni 3. CVM Tomis Constanta 3. CS Dinamo Bucuresti
4. CSS Buzau 4. CSS Galati 4. CNNT Craiova
     
Seria D (5073-5096) Seria E (5097-5120) Seria F (5121-5144)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CNMB Ramnicu Valcea 1. CS Ocna Mures 1. CSS Lapi Dej
2. CSS Caransebes 2. CSS Blaj 2. LPS Bihoru Oradea
3. CSS Bega Timisoara 3. CSM Campia Turzii 3. CSS Zalau
  4. CS Avantul Torpi MS Targu Mures 4. LPS CSS Suceava
     
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri si cele mai bune 4 echipe clasate pe locul 3 din grupele de 4 echipe.