Divizia SPERANTE FEMININ CAMPIONATUL 2013 / 2014
 
CLASAMENT FINAL
1   C.S. Dinamo Romprest Bucuresti
2   C.S.S.5 Bucuresti
3   C.S. Constructorul Familia Bucuresti
4   C.S.S. Tirgu Mures
5   C.S.S. Lugoj
6   C.S.S.2 C.N.E. Baia Mare
7   L.P.S. Cluj
8   C.S.S. Blaj
     
Faza a III-a - FINALA (12 - 16.04.2014)
perioada desfasurarii turneului s-a modificat din cauza Adunarii Generale, care va avea loc pe data de 09.04.14

Turneul va fi organizat de C.S. Constructorul Familia Bucuresti
Seria I-a   Seria a II-a
Rezultate
Clasament
  Rezultate
Clasament
C.S. Dinamo Romprest Bucuresti   C.S.S.5 Bucuresti
L.P.S. Cluj   C.S.S. Tirgu Mures
C.S. Constructorul Familia Bucuresti   C.S.S. Blaj
C.S.S.2 C.N.E. Baia Mare   C.S.S. Lugoj
 
     
Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
     
3386 15.04.14 L.P.S. Cluj C.S.S. Lugoj 0 : 3 12:25 18:25 15:25 -:- -:-
       
3387 15.04.14 C.S.S.2 C.N.E. Baia Mare C.S.S. Blaj 3 : 0 25:14 25:12 25:18 -:- -:-
       
3388 15.04.14 C.S. Constructorul Familia C.S.S.5 Bucuresti 0 : 3 5:25 9:25 22:25 -:- -:-
       
3389 15.04.14 C.S. Dinamo Romplrest C.S.S. Tirgu Mures 3 : 1 25:16 25:18 19:25 25:22 -:-
       
     
3390 16.04.14 L.P.S. Cluj C.S.S. Blaj 3 : 2 18:25 23:25 25:20 25:21 15:13
       
3391 16.04.14 C.S.S. Lugoj C.S.S.2 C.N.E. Baia Mare 3 : 2 23:25 25:17 25:13 24:26 15:13
       
3392 16.04.14 C.S. Constructorul Familia C.S.S. Tirgu Mures 3 : 0 25:23 25:22 25:21 -:- -:-
       
3393 16.04.14 C.S.S.5 Bucuresti C.S. Dinamo Romplrest 2 : 3 7:25 19:25 27:25 25:22 3:15
       
     
     
C.S. Dinamo Romprest Bucuresti   L.P.S. Cluj   C.S. Constructorul Familia Bucuresti   C.S.S.2 C.N.E. Baia Mare
     
C.S.S.5 Bucuresti   C.S.S. Tirgu Mures   C.S.S. Blaj   C.S.S. Lugoj

 

FAZA a II-a (07 - 09.03.2014)

Prima echipa organizeaza turneul
   
Seria I-a (3314-3328) Seria a II-a (3329-3343)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
C.S. B.P. Hasdeu Buzau A.S.C. Juvenil L.P.S. C.S.S. Brasov
C.S.S. ProVolei Botosani A.S.C. Bravol Brasov
C.S.S. Bacau L.P.S. Cluj
C.S.S. Tulcea C.S. Soimii Lipova
C.S. Dinamo Romprest Bucuresti V.C. Unic L.P.S. Piatra Neamt
C.S.S. 5 Bucuresti C.S.S. Tirgu Mures
   
Seria a III-a (3344-3358) Seria a IV-a (3359-3373)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
C.N.N.T. Craiova C.S.S.2 C.N.E. Baia Mare
C.N.S. C.S.V.C. Cetate Deva C.S.S. Tarnaveni
C.S. Volei 2004 Tomis Constanta Era Sport Oradea
Constructorul Familia Bucuresti C.S.S. Unirea Iasi 2
C.S.M. C.S.S.2 Bucuresti C.S.S. Sibiu
C.S.S. Blaj C.S.S. Lugoj
   
Se califica pentru faza finala echipele clasate pe primele 2 locuri.

FAZA I-a

 
Ordinea de desfasurare a turneelor este data de pozitia din grupa.
Ordinea meciurilor se va desfasura conform tabelei Berger, echipele pastrandu-si pozitia de pe site-ul FRVolei.
       
Seria A (3001 - 3024) Seria B (6025 - 3048) Seria C (3049 - 3072) Seria D (3073 - 3096)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. LPS CSS Suceava 1. LPS Unic Piatra Neamt 1. CSS Buzau 1. CSS Tulcea
2. CSS ProVolei Botosani 2. CSS Bacau 2. CS B.P. Hasdeu Buzau 2. CSS1 Constanta
3. CSS Unirea Iasi 1 3. CSM Ramnicu Sarat 1 3. CNMV Ploiesti 3. CSV 2004 Tomis Constanta
4. CSS Unirea Iasi 2 4. CSM Ramnicu Sarat 2 4. ACS Juvenil LPS CSS Brasov 4. ACS Axiopolis Cernavoda
       
       
Seria E (3097 - 3120) Seria F (3121 - 3150) Seria G (3151 - 3174) Seria H (3175 - 3204)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS 5 Bucuresti 1. CSM CSS2 Bucuresti 1. LPS Pitesti 1. CNNT Craiova
2. CS Constructorul Familia 2. LPS Mircea Eliade Buc. 2. CS Muscelul CPL Muscel 2. CSS Targu Jiu
3. CS Spike Bucuresti 3. CS Dinamo Romprest 3. Bravol Brasov 3. CSS Lugoj 1
4. CTF Mihai I Bucuresti 4. Force Sport Bucuresti 4. CSS Sibiu 4. CSS Lugoj 2
  5. CSS 6 Bucuresti   5. CSS Bega Timisoara
       
Seria I (3205 - 3235) Seria K (3236 - 3265) Seria L (3266 - 3289) Seria M (3290 - 3313)
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
Clasament
Rezultate
1. CSS Caransebes 1. CS Ocna Mures 1. ACS Viitorul Bors 1 1. CSM-Adep Satu Mare
2. CS WestStar Arad 2. CSS Targu Mures 2. ACS Viitorul Bors 2 2. CSS2 CNE CSM Baia Mare
3. 3. CS ProVolei 2011 Targu Mures 3. ERA Sport Oradea 3. LPS Cluj
4. CS Soimii Lipova 4. CSS Tarnaveni 4. CSS Blaj 4. CSS Sighetul Marmatiei
5. CNS CSVC Cetate Deva 5. CSM Campia Turzii    
       
Se califica pentru faza semifinala echipele clasate pe primele 2 locuri.