Faza a III-a TURNEUL FINAL FEMININ - 20.04 - 22.05.2011 Bucuresti
 
example2
example2
example2
GSI Mircea Eliade Bucuresti
 
CSS Targoviste
 
CSS BEGA Timisoara
example2
example2
example2
CS ADEP Satu Mare
  CSS B.P. Hasdeu Buzau  
CS Constructorul Familia Bucuresti
         
example2
example2
 
CS Soimii Lipova
  CSM Baia Mare    
CLASAMENT FINAL
Loc
Echipa
1
GSI Mircea Eliade Bucuresti
2
CSS BEGA Timisoara
3
CSM Baia Mare
4
CSS B.P. Hasdeu Buzau
5
CS ConstructorulFamiliaBucuresti
6
CS ADEP Satu Mare
7
CS Soimii Lipova
8
CSS Targoviste
 
CLASAMENT SERIA I
JOCURI
PUNCTE
SETURI
PUNCTE SETURI
Loc
Echipa
T
C
P
C
P
R
C
P
R
1
GSI Mircea Eliade Bucuresti 3 3 0 6 9 2        
2
CSS BEGA Timisoara 3 2 1 5 6 4        
3
CS ADEP Satu Mare 3 1 2 4 5 6        
4
CSS Targoviste 3 0 3 3 1 9        
                     
CLASAMENT SERIA II
JOCURI
PUNCTE
SETURI
PUNCTE SETURI
Loc
Echipa
T
C
P
C
P
R
C
P
R
1
CSS B.P. Hasdeu Buzau 3 3 0 6 9 5        
2
CSM Baia Mare 3 2 1 5 8 6        
3
CS ConstructorulFamiliaBucuresti 3 1 2 4 6 6        
4
CS Soimii Lipova 3 0 3 3 3 9        
                     
Etapa Joc Data SERIA I Seturi 1 2 3 4 5
I 3295 20.05.11 GSI Mircea Eliade Bucuresti CSS BEGA Timisoara 3 : 0 25:20 25:19 25:21 -:- -:-
I 3296 20.05.11 CS ADEP Satu Mare CSS Targoviste 3 : 0 25:19 25:11 25:23 -:- -:-
 
II 3297 20.05.11 CSS BEGA Timisoara CSS Targoviste 3 : 0 25:8 25:17 25:17 -:- -:-
II 3298 20.05.11 GSI Mircea Eliade Bucuresti CS ADEP Satu Mare 3 : 1 25:18 25:15 11:25 25:18 -:-
 
III 3299 21.05.11 CS ADEP Satu Mare CSS BEGA Timisoara 1 : 3 9:25 17:25 25:16 23:25 -:-
III 3300 21.05.11 CSS Targoviste GSI Mircea Eliade Bucuresti 1 : 3 10:25 10:25 25:23 7:25 -:-
 
Etapa Joc Data SERIA II Seturi 1 2 3 4 5
I 3301 20.05.11 CS Constructorul Familia Bucuresti CS Soimii Lipova 3 : 0 25:20 25:16 25:9 -:- -:-
I 3302 20.05.11 CSS B.P. Hasdeu Buzau CSM Baia Mare 3 : 2 24:26 25:23 25:11 11:25 15:10
 
II 3303 12.05.11 CS Soimii Lipova CSM Baia Mare 1 : 3 16:25 8:25 25:10 23:25 -:-
II 3304 12.05.11 CS Constructorul Familia Bucuresti CSS B.P. Hasdeu Buzau 1 : 3 23:25 24:26 25:7 22:25 -:-
 
III 3305 21.05.11 CSS B.P. Hasdeu Buzau CS Soimii Lipova 3 : 2 25:2 25:21 9:25 23:25 15:9
III 3306 21.05.11 CSM Baia Mare CS Constructorul Familia Bucuresti 3 : 2 25:19 19:25 16:25 25:23 15:9
 
Etapa Joc Data LOCURILE I - IV Seturi 1 2 3 4 5
I 3307 21.05.11 GSI Mircea Eliade Bucuresti CSM Baia Mare 3 : 1 25:15 18:25 25:11 25:19 -:-
I 3308 21.05.11 CSS B.P. Hasdeu Buzau CSS BEGA Timisoara 0 : 3 17:25 15:25 23:25 -:- -:-
 
II 3311 22.05.11 CSS B.P. Hasdeu Buzau CSM Baia Mare 2 : 3 18:25 25:14 19:25 25:8 12:15
II 3312 22.05.11 CSS BEGA Timisoara GSI Mircea Eliade Bucuresti 2 : 3 11:25 10:25 25:12 25:21 9:15
 
Etapa Joc Data LOCURILE V - VIII Seturi 1 2 3 4 5
I 3309 21.05.11 CS ADEP Satu Mare CS Soimii Lipova 3 : 0 25:12 25:9 25:10 -:- -:-
I 3310 21.05.11 CS Constructorul Familia Bucuresti CSS Targoviste 3 : 0 25:12 25:11 25:22 -:- -:-
 
II 3313 22.05.11 CSS Targoviste CS Soimii Lipova 1 : 3 19:25 11:25 25:5 16:25 -:-
II 3314 22.05.11 CS ADEP Satu Mare CS Constructorul Familia Bucuresti 1 : 3 19:25 13:25 25:6 23:25 -:-
 
Faza finala 20  - 22.05.2011
Oferta pentru organizarea turneului final va avea loc in data de 26.04.2011 ora 11.00 la sediul F.R.Volei.
Echipele cu rosu organizeaza turneul
FEMININ    
Joc de la nr. 3590-3609    
Seria I    
GSI Mircea Eliade Bucuresti    
CSS Targoviste    
CSS BEGA Timisoara    
CS ADEP Satu Mare    
     
Seria II    
CSS B.P. Hasdeu Buzau    
CS Constructorul Familia Bucuresti    
CS Soimii Lipova    
CSM Baia Mare    
     
FAZA SEMIFINALA
FEMININ
 
             
Seria I Seria II Seria III        
  Seria IV          
CLASAMENTE FAZA SEMIFINALA

Etapa Joc Data Seria I FEMININ Seturi 1 2 3 4 5
I 3566 26.03.11 CSS5 Bucuresti CS B.P.Hasdeu Buzau 1 : 3 14:25 19:25 28:26 15:25 -:-
I 3567 26.03.11 GSI M.Eliade Bucuresti CSS Provolei Botosani 3 : 0 25:6 25:8 25:17 -:- -:-
 
II 3568 26.03.11 CS B.P.Hasdeu Buzau CSS Provolei Botosani 3 : 0 25:12 25:11 25:15 -:- -:-
II 3569 26.03.11 GSI M.Eliade Bucuresti CSS5 Bucuresti 3 : 1 25:8 25:11 16:25 25:7 -:-
 
III 3570 27.03.11 CSS5 Bucuresti CSS Provolei Botosani 3 : 1 17:25 25:10 25:23 25:17 -:-
III 3571 27.03.11 CS B.P.Hasdeu Buzau GSI M.Eliade Bucuresti 1 : 3 20:25 25:23 12:25 11:25 -:-
Inapoi
Etapa Joc Data Seria II FEMININ Seturi 1 2 3 4 5
I 3572 26.03.11 CS Constructorul Familia Bucuresti CSS Targoviste 3 : 0 25:19 25:13 25:15 -:- -:-
I 3573 26.03.11 CET Govora CNMB Rm.Valcea CSS Alexandria 2 : 3 24:26 18:25 25:20 25:23 8:15
 
II 3574 26.03.11 CSS Targoviste CSS Alexandria 3 : 0 25:7 29:27 25:13 -:- -:-
II 3575 26.03.11 CS Constructorul Familia Bucuresti CET Govora CNMB Rm.Valcea 3 : 0 25:9 25:15 25:15 -:- -:-
 
III 3576 27.03.11 CET Govora CNMB Rm.Valcea CSS Targoviste 0 : 3 14:25 22:25 21:25 -:- -:-
III 3577 27.03.11 CSS Alexandria CS Constructorul Familia Bucuresti 0 : 3 13:25 7:25 19:25 -:- -:-
Inapoi
Etapa Joc Data Seria III FEMININ Seturi 1 2 3 4 5
I 3578 26.03.11 CSS Caransebes CS Soimii Lipova 1 : 3 15:25 14:25 25:14 16:25 -:-
I 3579 26.03.11 CSS Bega Timisoara CNNT Craiova 3 : 1 25:15 25:14 21:25 25:14 -:-
 
II 3580 26.03.11 CNNT Craiova CS Soimii Lipova 1 : 3 22:25 23:25 25:19 22:25 -:-
II 3581 26.03.11 CSS Bega Timisoara CSS Caransebes 3 : 1 25:12 25:19 13:25 25:11 -:-
 
III 3582 27.03.11 CSS Caransebes CNNT Craiova 3 : 2 25:19 22:25 25:10 14:25 15:11
III 3583 27.03.11 CSS Bega Timisoara CS Soimii Lipova 3 : 1 25:17 25:6 14:25 25:9 -:-
Inapoi
Etapa Joc Data Seria IV FEMININ Seturi 1 2 3 4 5
I 3584 26.03.11     0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
I 3585 26.03.11     0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
 
II 3586 26.03.11     0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
II 3587 26.03.11     0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
 
III 3588 27.03.11     0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
III 3589 27.03.11     0 : 0 -:- -:- -:- -:- -:-
Inapoi
FEMININ - Faza semifinala 26 - 27.03.2011
Se califica primele 2 echipe din fiecare grupa
Echipele cu rosu organizeaza turneul
     
Seria I   Seria a II-a
     
GSI M.Eliade Bucuresti   CET Govora CNMB Rm.Valcea
CS B.P.Hasdeu Buzau   CSS Targoviste
CSS Provolei Botosani   CSS Alexandria
CSS5 Bucuresti   CS Constructorul Familia Bucuresti
Joc de la nr. 3566-3571   Joc de la nr. 3572-3577
Seria a III-a   Seria a IV-a
     
CSS Bega Timisoara   CSM Baia Mare
CSS Caransebes   CS ADEP Satu Mare
CNNT Craiova   LPS Bihorul Oradea
CS Soimii Lipova   CSS Sibiu
Joc de la nr. 3578-3583   Joc de la nr. 3584-3589
MASCULIN - Faza semifinala 26 - 27.03.2011
Se califica primele 2 echipe din fiecare grupa
Echipele cu rosu organizeaza turneul
     
Seria I   Seria a II-a
     
CSS Buzau   CSS CFR A Bucuresti
CSS Triumf Botosani   CS SC.39 Bucuresti
CSM CSS2 Bucuresti   CSS D.Golescu Campulung
CSS N.Gane Falticeni   CVM Tomis Constanta
Joc de la nr. 4076-4081   Joc de la nr. 4082-4087
Seria a III-a   Seria a IV-a
     
CSS Blaj   CSS Viitorul Cluj
CNNT Craiova   LPS Bihorul Oradea
CSS Lapi Dej   CSS Toplita
CSS Zalau   CSS BEGA Timisoara
Joc de la nr. 4088-4093   Joc de la nr. 4094-4099

 

FEMININ - Faza interjudeteana 19 - 20.02.2011
Se califica echipele ce se vor clasa pe locul 1 din fiecare grupa si 5 echipe de pe locul al 2-lea cu cel mai mare punctaj
Echipele cu rosu organizeaza turneul
         
Seria I
18.02-20.02.2011
  Seria a II-a   Seria a III-a
         
CS Constructorul Familia Buc.   GSI Mircea Eliade Bucuresti   CS B.P.Hasdeu Buzau
CSM CSS2 Bucuresti   CSS6 Bucuresti   CSS Buzau
CS Dinamo Romprest Buc.   CSS CFR Bucuresti   CSS1 Constanta
Sc.39 Bucuresti   CSS5 Bucuresti   LPS Braila
    CS Spike Bucuresti    
Joc de la nr. 3401-3415   Joc de la nr. 3416-3430   Joc de la nr. 3431-3445
Seria a IV-a
18.02-20.02.2011
  Seria a V-a   Seria a VI-a
         
CSS Unirea Iasi 1   CS Juvenil 1 Brasov   LPS Pitesti
CSS Bacau   CS Juvenil 2 Brasov   CNNT Craiova
CS Provolei Botosani A   CS Reale Brasov   CSS Alexandria
LPS Focsani   CSS Targoviste   CS Axiopolis Cernavoda
CSS Unirea Iasi 2        
CS Provolei Botosani B        
Joc de la nr. 3446-3460   Joc de la nr. 3461-3475   Joc de la nr. 3476-3490
Seria a VII-a   Seria a VIII-a   Seria a IX-a
         
CNMB Ramnicu Valcea   CS Provolei Arad   CSS Stei
CSS Deva   CSS Bega Timisoara   CSS Blaj
CSS Caransebes   CSS Lugoj   LPS Cluj
CSS Targu Jiu   CS Soimii Lipova   LPS Bihorul Oradea
Joc de la nr. 3491-3505   Joc de la nr. 3506-3520   Joc de la nr. 3521-3535
Seria a X-a   Seria a XI-a    
         
CSS Tirgu Mures   CSS2 Baia Mare    
CSS Sibiu   CSM Baia Mare    
CSS Tarnaveni   CS ADEP Satu Mare 1    
CSS Toplita   CS ADEP Satu Mare 2    
Joc de la nr. 3536-3550   Joc de la nr. 3551-3565    

CLASAMENTELE TURNEELOR SEMIFINALE

Seria I FEMININ
JOCURI
PUNCTE
SETURI
PUNCTE SETURI
Loc
Echipa
T
C
P
C
P
R
C
P
R
1
GSI M.Eliade Bucuresti 3 3 0 6 9 2        
2
CS B.P.Hasdeu Buzau 3 2 1 5 7 4        
3
CSS5 Bucuresti 3 1 2 4 5 7        
4
CSS Provolei Botosani 3 0 3 3 1 9        
                     
Seria II FEMININ
JOCURI
PUNCTE
SETURI
PUNCTE SETURI
Loc
Echipa
T
C
P
C
P
R
C
P
R
1
CS Constructorul Familia Bucuresti 3 3 0 6            
2
CSS Targoviste 3 2 1 5            
3
CSS Alexandria 3 1 2 4            
4
CET Govora CNMB Rm.Valcea 3 0 3 3            
                     
Seria III FEMININ
JOCURI
PUNCTE
SETURI
PUNCTE SETURI
Loc
Echipa
T
C
P
C
P
R
C
P
R
1
CSS Bega Timisoara                    
2
CS Soimii Lipova                    
3
CSS Caransebes                    
4
CNNT Craiova                    
                     

REGULAMENTUL  CAMPIONATULUI DE MINI-VOLEI 
EDIŢIA  2010-2011

CAPITOLUL  I –SCOP

Iniţierea, pregătirea şi orientarea spre performanţă a celor mai tineri băieţi şi fete, care doresc să practice jocul de volei.
 

CAPITOLUL  II – ORGANIZARE

Campionatul de mini-volei este organizat de către F.R.Volei cu sprijinul M.E.C.şi al A.J.V., prin comisiile locale şi  cluburile sportive cu secţii de volei.
Jocurile se vor desfăşura numai în săli corespunzătoare jocului de mini-volei.
Înălţimea fileului este de  2,10m.

CAPITOLUL  III – SISTEMUL ŞI DATELE DE DESFĂŞURARE

Campionatul se va desfăşura în patru faze, după cum urmează:

-I  -Faza judeţeană se va desfăşura conform calendarului A.J.V.
-II -În faza interjudeţeană echipele vor fi repartizate pe criterii geografice în 8 serii şi vor desfăşura un turneu simplu, fiecare cu fiecare. Echipele vor susţine câte 2(două) jocuri pe zi. Jocurile se vor desfăşura conform tabelei Berger, iar numerele de ordine ale echipelor vor fi stabilite  prin tragere la sorţi în cadrul şedinţei tehnice care va avea loc în localitatea de desfăşurare a turneului, în ziua premergătoare începerii acestuia, la ora 19, în prezenţa delegaţilor echipelor.
Turneul se va desfăşura în perioada 19.02 – 20.02.2011 în localităţi ce vor fi desemnate de către C.C. Competiţii, ca urmare a ofertelor venite de la echipe.
Cererile de înscriere pentru faza interjudeţeană vor fi trimise la F.R.V., până la data de 18.01.2011.
Stabilirea localităţilor care vor găzdui turneele fazei interjudeţene se va face în şedinţa C.C. Competiţii, din data de 01.02.2011.
Primele două echipe clasate la aceste turnee se califică pentru turneele semifinale.
-III -În faza semifinală, cele două echipe calificate dintr-o serie, împreună cu echipele calificate din seria cea mai apropiată geografic, vor disputa un turneu simplu, fiecare cu fiecare, în care, de asemenea se vor juca 2 jocuri pe zi(vor juca în: grupa A echipele din seria I şi II, grupa B echipele din seriile III şi IV, grupa C echipele din seriile V şi VI, grupa D echipele din seriile VII şi VIII).
Jocurile se vor desfăşura conform tabelei Berger, numărul de ordine al echipelor fiind stabilit în cadrul şedinţei tehnice, care va avea loc la ora 19, în ziua premergătoare începerii turneului, în localitatea de desfăşurare a acestuia.
Turneul se va desfăşura în 26.03 – 27.03.2011, în localităţi care vor fi desemnate de catre C.C.Competitii ca urmare a ofertelor venite de la echipe. 
Desemnarea localităţilor care vor găzdui turneele din faza semifinală va avea loc în data de 08.03.2011, ora 17, la sediul F.R.V.
Primele două echipe clasate la aceste turnee se califică pentru turneul final.
-IV -Turneul final se va desfăşura pe durata a 3 zile, cele 8 echipe calificate fiind repartizate în 2 serii, după cum urmează:
Seria    I a -locul 1 din grupa A semifinală, locul 2 din grupa B, locul 1 din grupa C, locul 2 din grupa D.
Seria a II a-locul 2 din grupa A semifinală, locul 1 din grupa B, locul 2 din grupa C, locul 1 din grupa D.
Echipele vor juca fiecare cu fiecare, în cele două grupe, după regula tabelei Berger, cu numere de ordine  stabilite prin tragere la sorţi în cadrul şedinţei tehnice care va avea loc  în localitatea de desfăşurare a turneului, în ziua premergătoare începerii acestuia la ora 19 .
             După desfăşurarea jocurilor din cele două serii, echipele clasate pe locurile 1şi 2 in seria I şi seria a II a vor juca pentru a stabili echipa campioana.
             La fel vor proceda şi echipele clasate pe locurile 3 şi 4 în fiecare serie, clasamentul final stabilind locurile 5-8.
             Desfăşurarea jocurilor în cele două serii se va face astfel:
                  -      jocul 1 - locul 4 din seria I a cu locul 3 din seria a II a,

În ultima zi a turneului se vor întâlni:
                  -      jocul 5 – învinsele din jocurile 1şi 2

    
Jocurile se vor desfăşura în două săli de joc(I şi II). Repartizarea celor două serii pe săli se va face prin tragere la sorţi. Desfăşurarea jocurilor pentru locurile 1-4 va avea loc în sala I, desemnată de organizator în cadrul şedinţei tehnice, iar jocurile pentru locurile 5-8 în sala II. 
Desemnarea localităţilor care vor organiza turneele finale (m+f),va avea loc pe 19.04.2011 ora 11 la sediul F.R.V.
Turneul final se va desfăşura în perioada 20.05– 22.05.2011, în localităţi care vor fi stabilite conform regulamentului de atribuire al turneelor (trebuie să dispună de două săli de joc regulamentare).

CAPITOLUL  IV – CONDIŢII DE PARTICIPARE

În campionatul de mini-volei, ediţia 2010-2011, echipele participante au dreptul să folosească jucători născuţi în anul 1998 şi mai tineri.
Participarea jucătorilor se face pe bază de legitimaţie eliberate de A.J.V.
Legitimaţiile vor fi însoţite de viza medicală a sportivului, efectuată conform Ordinului 1058/404 publicat în Monitorul Oficial din 14.05.2003, în cabinete specializate în medicină sportivă.
Este obligatoriu ca antrenorii să aibă asupra lor la jocuri actele de naştere în original al sportivilor precum şi carnetele de elev ale acestora pentru eventuale contestaţii.
La faza interjudeţeană se poate înscrie orice echipă, care a participat la faza judeţeană şi care face parte dintr-un club afiliat la F.R.V., care posedă Certificat de Identitate Sportivă.
Sălile de joc trebuie să fie dotate cel puţin cu tabelă de marcaj manuală.

CAPITOLUL V – DISPOZIŢII FINALE

Echipele clasate pe primul loc în etapa finală vor fi declarate Campioane la Mini Volei pe anul competiţional 2010-2011 şi vor primi din partea F.R.Volei trofeul, diplome, medalii şi tricouri de campion.
Echipele clasate pe locurile 2 şi 3 vor primi medalii şi diplome, iar echipele clasate pe locurile 4-8 vor primi diplome.
F.R.Volei va suporta la turneele fazei interjudeţene cheltuielile reprezentând transportul, cazarea şi masa arbitrilor delegaţi.
Îndemnizaţiile de arbitraj pentru întreaga brigadă  vor fi suportate de către echipele participante.
La turneele semifinale şi finale, cheltuielile ocazionate de transportul, cazarea, masa şi îndemnizaţia arbitrilor delegaţi, precum şi îndemnizaţiile arbitrilor auxiliari, asistenţă medicală, operator tabelă de marcaj şi manipulator de materiale vor fi suportate de către echipele participante.

CAPITOLUL VI – DESPRE JOCUL DE MINI-VOLEI

Terenul de joc este de 7 x 7 m, iar zona de atac este 2,3 m lăţime.
Înălţimea fileului este de 2,10 m.
Lotul este format din minim 8 jucatori si maxim 12 jucatori..
Obligativitatea derularii jocului cu 3 lovituri si a efectuarii serviciului de jos .
In cazul in care arbitrul constata aparitia intentiei de a trimite mingea in terenul advers din prima sau a doua lovitura, aceasta actiune va fi sanctionata cu pierderea fazei de joc de catre aceasta echipa;
In cazul in care un jucator trimite mingea in terenul advers la prima sau a doua lovitura, fara intentie, arbitrul nu va sanctiona aceasta actiune si va lasa faza sa continue;
În teren echipele sunt formate din 4 jucători (doi în linia întâi şi doi în linia a doua).
In primele 3 seturi, un jucator poate evolua doar in 2 dintre acestea . Din setul 4, alcatuirea formatiei de joc este fara restrictii si sunt permise 4 schimbari in timpul setului.
Pe durata seturilor I, II, şi III nu este permisă schimbarea nici unui jucător, cu excepţia cazului în care se accidentează vreunul.
Jocurile vor fi arbitrate de 2 arbitri (A1 şi scorer) până la faza finală. La faza finală vor arbitra  A1, A2, şi scorer, iar în funcţie de posibilităţi pot fi programaţi şi doi asistenţi de linie.
În concursurile de mini-volei echipele vor susţine în toate etapele câte 2 jocuri pe zi(unul dimineaţa altul după-amiază).
Jocul este câştigat de echipa care câştigă prima 3 seturi.
Terenul de mini-volei va fi marcat în mijlocul ternului de joc normal, având trasate toate liniile regulamentare (linia de atac, prelungirea liniei de atac, zona de serviciu).
            În situaţia în care la un turneu nu se prezintă una sau mai multe echipe, cheltuielile arbitrilor delegaţi  vor fi achitate de către  echipele care  s-au prezentat la turneele respective.